Zbytek duelu jste sledoval z prostoru mezi střídačkami. Jak byste ho zhodnotil?
Dobře jsme do utkání nastoupili. Povedla se nám první třetina, kdy jsme soupeře skoro k ničemu nepustili. Kromě řady našich vyloučení. Dali jsme do hry emoce a srdce. Celý tým nechal na ledě všechno, co se dalo. I když jsme prohráli, tak jsme na Kladno našli recept. Věřím, že sérii ještě otočíme. Dva prohrané zápasy nic neznamenají. Podobných obratů už jsem zažil v play off spoustu. Těšíme se na další zápas na Kladně.

Váš tlak v první třetině otupila série vyloučených v závěru první třetiny. Byly tresty oprávněné?
To nevím. To je dotaz na rozhodčí. Prostě jsme byli vylučováni. Nechtěl bych to nějak komentovat.

Byl jste si při vaší bitce vědom faktu, že jste sundal rukavice a dostanete tak trest do konce zápasu?
Takhle jsem vůbec nepřemýšlel. Ani jsem nevěděl, s kým jsem se pral. Byl jsem vyhecovaný. Emoce k hokeji patří. Byli jsme naladěni na agresivní hokej a bitka z toho vyplynula. To se nedá nic dělat.

Ještě minutu a půl před koncem jste drželi nejtěsnější vedení 2:1. Co se přihodilo na ledě před vyrovnávací brankou soupeře?
Byl to podobný gól, jaký jsme dostali i o den dříve. Náš brankář střelu kladenského hráče neviděl. Takové branky padají. Jak už jsem řekl, těšíme se na další zápas na Kladně.

V prodloužení vás rozhodčí vyloučili za větší počet hráčů na ledě a přesilovku hosté využili. Taková věc by se v nastaveném čase asi stát neměla.
Tu situaci jsem neviděl. Ale pokud jsme měli moc hráčů na ledě, tak jsou to jasné dvě minuty.

Přestože vám nechybí odhodlání, tak dva prohrané domácí zápasy nejsou vůbec dobrým vstupem do série. S tím souhlasíte?
Fakt bych z toho nedělal tragédii. Dokud se neprohrají čtyři zápasy, tak nikdo flintu do žita nehází. Tento druhý duel nám hodně napověděl o tom, jak máme na Kladno hrát. Pokud budeme pokračovat s takovým chtíčem, emocemi a agresivitou, tak věřím, že to zvládneme. Vůle vyhrát tam od nás rozhodně byla. Od toho se musíme odrazit.