Malá hokejová liga amatérů ve Vimperku se dostává do závěrečné fáze sezony. Osmička týmů má za sebou základní část, ve které se hrálo každý s každým, a následně i čtvrtfinálové souboje. Z nich se rekrutuje program pro souboje v sobotu 24. února.

Nejprve jsou na programu dva semifinálové souboje celků, které ve čtvrtfinále neuspěly a hrají tak o páté až osmé místo. Přesně v poledne zkříží své hokejky hráči v duelu Hockey Zálezly - Šumavští vlci. Zálezelští si určitě brousili zuby na boje o medaile, ale nevydařilo se jim derby se Čkyní. V duelu se Šumavskými vlky, kteří skončili v zákldní části poslední, budou favoritem, ale první vzájemný zápas nebyl vůbec jasný a Zálezelští vyhráli po přestřelce 8:6.

MHL: Šumavští Vlci - Hockey Zálezly 6:8 (3:2, 3:2, 0:4).
MHL: Budilov poprvé ztratil, tabulku svorně vedou HC Prachatice a HP Vimperk

Od 14 hodin se proti sobě postaví celky Budilova a Zdíkova. Budilov dlouho naháněl vedoucí dvojici, ale pak klesl na čtvrté místo a nakonec padl i ve čtvrtfinále s Netolicemi. Zdíkov to měl ve čtvrtfinále proti obhájci titulu z Prachatic hodně složité a výhra visela až příliš vysoko. V sobotu bude mírným favoritem Budilov, který první vzájemný duel sezony vyhrál 7:1.

Od 16 hodin již se představí celky bojující o medailová umístění. Nejprve se proti sobě postaví dvojice HP Vimperk - Čkyně golden shovels. Vimperk jasně vyhrál základní část a ve čtvrtfinále rozstřílel Šumavské vlky. Čkyňští překvapili ve čtvtfinále soupeře ze Zálezel a rádi by v překvapení pokračovali. První vzájemný duel však napovídá o převaze Vimperka, který zvítězil 11:2.

Největší drama se dá čekat v posledním sobotním duelu HC Prachatice - HC Netolice, který začíná od 18 hodin. V základní části skončil obhájce prvenství druhý, Netoličtí pátí, ale vzájemný duel těchto soupeřů se dostal až do samostatných nájezdů. V těch slavili druhý bod Netoličtí. A ti ve čtvrtfinále přehráli Budilov a rádi by si zahráli o titul. Ten chtějí obhájit i Prachatičtí. Šance obou celků jsou naprosto vyrovnané.

V každém případě sobotní výsledky určí, kdo na koho narazí v úplném finále soutěže. Zápasy o umístění se odehrají 16. března.