Na Kladně jste rozhodně nebyli bez šancí na bodový zisk. Co k němu chybělo?
Byla škoda, že jsme alespoň na bod nedosáhli. Věděli jsme, že Kladno je těžký soupeř. Přesto jsme tam nějaké body chtěli urvat. To se nám ale bohužel nepovedlo. Musíme to napravit teď doma s Litoměřicemi. Jít zápas od zápasu a nastřádat co nejvíce bodů.

Na Kladně jste šli do vedení, ale inkasovali jste hned po třinácti vteřinách. To se vám stává poměrně často. Co s tím?
Kdybychom to věděli, tak bychom se na to určitě více zaměřili. Je pravda, že se  nám to stává hodně často. Pomalu v každém druhém zápase. Dáme gól a řekneme si, že uděláme dobré střídání. Jenže stejně ten gól dostaneme. To je naše velká chyba.

Mohl to být klíčový moment celého zápasu, že jste déle neudrželi vedení?
Těžko říct, jestli to byl úplně klíčový moment celého zápasu. Soupeř pouze vyrovnal na 1:1 a začínalo se vlastně zase od začátku. To utkání se lámalo až později.

Kladno nedávno posílil zkušený Jan Hlaváč a proti vám zaznamenal gól plus dvě asistence. Byl na ledě hodně cítit?
Je to v každém případě výborný hokejista, který tvoří hru. Na ledě je hodně znát. Kladnu určitě hodně pomohl.

Kladenský stadion prošel rekonstrukcí. Zaznamenal jste na něm nějaké viditelné změny?
Stadion vypadá dobře. Zmenšili na něm hřiště, ale jinak mi připadá skoro stejný. Jsou tam ještě nové sedačky, jinak zázemí zůstalo stejné.

Přišlo přes tři tisíce diváků. Bylo cítit, že na Kladně je hlad po hokeji poté, co mužstvo hrálo všechna utkání venku?
To ano. Atmosféra na zápase byla výborná. Od nás přijelo také dost fanoušků, takže se fandilo opravdu hodně. Kladno odehrálo skoro celou první půlku soutěže venku, tak se jim to lidi teď asi snaží vynahradit a chodí v dost velkém počtu.

Přestože jste měli těžké soupeře, přivezli jste ze tří zápasů venku jen tři body. Je to méně než jste očekávali?
Soutěž je hodně vyrovnaná a není tam žádný soupeř, o kterém by se dalo říct, že tam jedeme pro tři body. Skutečně se musí jít zápas od zápasu, protože většinou jsou to hodně vyrovnané duely. Body musíme uhrávat bez ohledu na soupeře.

V konfrontaci s oběma loňskými účastníky extraligy jste ale neuspěli. Mrzí to?
Mrzí to určitě. Na Kladně i v Chomutově jsme rozhodně chtěli něco uhrát, abychom měli větší klid. Tabulka se začíná malinko trhat a my bychom rádi zůstali nahoře. Teď je třeba se soustředit na zápas s Litoměřicemi.

Je pro vás překvapení, že jsou Litoměřice na třetím místě tabulky?
Zase až takové ne, protože Litoměřice mají dobrý tým. Hrají hodně bruslivý hokej a podařilo se jim vhodně posílit. Výborně tam teď hraje třeba Bílek, který tam přišel před sezonou. Ale pro mě je třeba větším překvapením Havířov než Litoměřice.

Vítězslav Bílek před časem hostoval také v Budějovicích a působil hodně nevýrazným dojem. Zažil jste ho ještě jako spoluhráče?
Nepotkali jsme se v jednom týmu, ale vím, že tady byl. To už tak bývá, že se mu tady nedařilo, ale v Litoměřicích hraje opravdu dobře.

Litoměřice jsou farmou pražské Sparty. Je tam podle vás cítit velký vliv extraligového klubu?
Sparta jim samozřejmě pomůže, ale Litoměřice mají silný i ten svůj kmenový kádr.  Je to kvalitní mužstvo, které letos hraje velmi dobře.

Co by mohlo na Litoměřice platit, abyste doma zabodovali?
Musíme hrát dobře zezadu a k ničemu je moc nepouštět. Sami z tlaku dát nějaké góly a hlavně pak hned neinkasovat.

Zápasem s Litoměřicemi se uzavře první polovina základní části soutěže. Zatím se nacházíte na čtvrtém místě tabulky. Je to pozice, se kterou jste spokojeni?
Je samozřejmě dobře, že hrajeme takhle nahoře. Chtělo bychom se hlavně udržet v první šestce, abychom měli zajištěný postup do play. To je náš základní cíl pro letošní sezonu.