Vimperským hokejistům patří po první polovině základní části sedmé místo se ziskem devíti bodů. Slavoj Český Krumlov má o tři méně, je devátý a bojuje o osmé místo pro ply off. V obou klubech si asi představovali postavení v polovině sezony mnohem lepší.

Oba soupeři otevírali sezonu vzájemným soubojem. Na českokrumlovském ledě se z vítězství radovali domácí 6:2. Byla to však pro ně na dlouhou dobu jediná výhra, tu druhou získali tak trochu z povinnosti v duelu s Božeticemi.

Ač se Slavoji Český Krumlov nedaří výsledkově, jeho výkony v zápasech jdou nahoru. Medvědi v minulém kole hráli ve Veselí nad Lužnicí, prohráli sice 3:6, ale třikrát v utkání vedli. Doplatili na obrovské množství vylučených, což jim ubalo sil do závěru zápasu a v tu dobu Veselí rozhodlo. Před utkáním ve Vimperku však došlo v týmu Českého Krumlova k zásadní změně. Hlavním trenérem se stal dosavadní trenér Strakonic Kamil Šťastný, Vilém Migl ml. se přesunul z postu trenéra na asisenta a druhým asistentem je Miroslav Lukeš.

Trochu podobný duel sehráli Vimperští v minilém kole v Soběslavi, kde prohráli 4:6. Po vyrovnané první třetině po té druhé prohrávali 1:3, ale třemi brankami během šesti minut v poslední části otočili na 4:3 ve svůj prospěch. Jenže to samé a ještě rychleji se pak podařilo domácím, a tak celek ze Šumavy odjížděl ze Soběslavi bez bodu.

Utkání ve Vimperku startuje v neděli 26. listopadu od 17 hodin.