HC Strakonice – HC Vimperk 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 4:03 A. Řehoř (J. Jiřinec), 9:51 L. Kantor, 27:03 O. Dlouhý – 10:20 J. Paukner (V. Korous), 20:59 V. Korous (D. Kašpar), 26:06 J. Předota (L. Turek), 49:57 D. Kašpar (V. Korous). Vyloučení: 10:7.

Utkání začalo v rychlém tempu a strakoničtí hráči byli v začátku utkání lepším týmem, lépe se pohybovali, dokázali využít zaváhání soupeře v rozehrávce a dvěma lacinýma brankami, o které se postupně postaral Řehoř a následně Kantor, šli do vedení 2:0. Hosté z Vimperku naštěstí dokázali vzápětí snížit, když Štrobla ve strakonické brance překonal Paukner.

Hokejová KL: Český Krumlov - Vimperk 6:2.
Start do sezony vyšel hokejistům Krumlova lépe, Vimperk odjel s prázdnou

Ve druhé části se hra i tempo obou týmů vyrovnalo. Hráčům Vimperku se podařil vstup do třetiny, začínali přesilovou hrou, kterou dokázali využít, když se trefil Vašek Korous, 2:2. A začínalo se od znovu. Vimperští v této třetině působili akčnější, více napadali obranu domácích a tím jim způsobovali velké problémy v rozehrávce. Domácí pak museli zastavovat útoky hostů nedovolenými zákroky. Při vyloučení kapitána domácí Kováře nabil Lukáš Turek Honzovi Předotovi, který překonal Štrobla potřetí – 2:3. Bohužel v další přesilové hře ujel celé pětici vimperských hráčů domácí Ondra Dlouhý, který chladnokrevně zakončil mezi betony Dvořáka a bylo srovnáno, 3:3. V 36. minutě pak nařídil sudí za faul vimperského Bošky trestné střílení, které domácí hráč neproměnil.

Hokejová KL: Vimperk - Hluboká 0:4 (0:2, 0:2, 0:0).
Vimperští hokejisté v Krajské lize proti Hluboké tahali za kratší konec

Třetí třetina přinesla velmi urputný hokej se spoustou osobních soubojů. Ve 48. minutě dojel kotouč v útočné třetině vimperský Vašek Korous, proti němu vyjel brankář Štrobl, Korous našel zpětnou přihrávkou najetého Davida Kašpara, pro kterého již nebyl problém prostřelit strakonického hráče v brankovišti, který zaskakoval za svého brankaře – 3:4. Na ledě i v hledišti pak začal urputný boj. Domácí tým měl šance srovnat skóre, ale Vimperští měli zase šance svůj náskok navýšit, třeba samostatným únikem Kašpara. V závěru třetí třetiny se pak nechali Vimperští vyloučit a nabídli tak domácím možnost hrát bez brankaře v 6 proti 4, ale hosté dokázali tuto nevýhodu přečkat a zápas udržet vítězně až do konce. Je na místě hráče pochválit, protože vítězství se nerodilo lehce a bylo znát, že Vimperští do hry dali hokejové srdce.

V neděli 15. října hrají Vimperští od 17 hodin na svém ledě s týmem Radomyšle.

Zdroj: Jiří Horejš, HC Vimperk