Po základní části soutěže jste skončili druzí. Berete toto umístění?
V konečném výsledku nás druhé místo musí mrzet, protože jsme se dlouho drželi na čele tabulky. Důvod je ale jednoduchý. Ve spoustě zápasů jsme odevzdali hodně lacino body. Pokud k sobě máme být zcela upřímní, tak druhá příčka je asi odpovídající tomu, co jsme v základní části předvedli.

Výsledkově to vyšlo v konečné tabulce na druhé místo. Jak se vám ale zamlouvaly výkony vašeho týmu?
Když se člověk ohlédne, tak doma jsme za celou sezonu prohráli jen dvakrát, což určitě není špatné. Poslední porážka s Kladnem ale mě osobně hodně mrzí. Zklamali jsme fanoušky naší hrou a navíc ještě nepřijel Jarda Jágr, na kterého se tady všichni těšili. Ale prohrát jen dvakrát na domácím stadionu skutečně není tak špatné.

Ale co venku? Tam bylo těch porážek podstatně víc.
Je pravda, že venku jsme nechali úplně zbytečně spoustu bodů. Připomenu třeba zápas ve Frýdku-Místku, kde jsme vedli 2:0, a přesto jsme se domů vraceli s prázdnou. Takových utkání bylo víc.

Po celou sezonu jste těžko dávali góly. Hlavně v těch vyrovnaných a důležitých zápasech. Byl to váš největší problém v sezoně?
Je fakt, že dávat góly se nám moc nedařilo. Přesvědčili jsme se, že WSM liga je opravdu těžká soutěž. Naše výkony byly občas nahoru – dolů. Až na soupeře z úplného spodku tabulky nebylo vůbec jednoduché vyhrávat.

Druhé místo pro vás znamená jistotu úvodních dvou zápasů ve čtvrtfinále i v případném semifinále play off. Je to dobrá výchozí pozice?
Z tohoto pohledu to výhodná pozice určitě je. Play off je ale ošidné. Vzpomínám si, jak jsme tady jako nováček extraligy proklouzli do play off z osmého místa a nakonec z toho byla docela slušná jízda. Začínat doma je rozhodně výhodné, ale spoléhat jenom na to se nedá. Na soupeři až tolik nezáleží. Řekl bych, že je úplně jedno, koho tam potkáte.

Souhlasíte s obvyklým tvrzením, že play off je úplně jiná soutěž než základní část?
Určitě. Už jenom proto, že se smažou všechny body a začíná se od nuly. Pokud chceme dojít co nejdál, tak nemůžeme koukat na to, kdo se nám postaví do cesty.

Také se říkává, že výkony zkušených hráčů jdou v play off výrazně nahoru. Vy máte hodně zkušený kádr. Měla by se tato teorie potvrdit?
Je to trochu klišé, které se často používá. Podle mého názoru jsou v play off důležití všichni. Od prvního do posledního hráče. Zažil jsem série, kdy byly nejdůležitější třetí a čtvrtá lajna. Odvedly neskutečnou práci. Je jedno, ve které pětce kdo nastoupí. Musí být dvacet borců, kteří jdou za jediným cílem. Podle toho to musí vypadat.

Vrátil jste se domů po dlouhých deseti letech. Užil jste si návrat?
Užil. Na naše zápasy chodila spousta fanoušků a jezdila za námi i na zápasy ven. Z tohoto pohledu je to opravdu výborné. Také jsem se ale přesvědčil, jak je WSM liga těžká soutěž.

Překvapilo vás, jakou má druhá nejvyšší soutěž úroveň?
Nevěděl jsem, do čeho jdu. Brzy jsem se ale přesvědčil, že tam hraje spousta mladých kluků, kteří se snaží prosadit do extraligy. Rozdíl v kvalitě proti vyšším soutěžím je ale patrný.