Trenér Draisaitl postrádal hned pětici hráčů základního kádru. Drobné zdravotní problémy vystavily stopku Mertlovi s Kolarzem, volno dostali zkušení Ptáček a Kotalík. Největším problémem je absence brankářské jedničky Jakuba Kováře.

„Má pravou ruku v sádře. Důvodem jsou přetrvávající problémy z konce minulé sezony. Po důkladném vyšetření lékaři by měl mít zafixovanou ruku čtyři až pět týdnů z toho důvodu, aby se zranění nyní zcela vyléčilo a nedošlo k jeho obnovení v dalším průběhu během sezony," vysvětlil sportovní manažer Petr Sailer. Do branky se tentokrát postavil Sáblík, letos vůbec poprvé do zápasu nastoupil obránce Vydarený.

Domácí tentokrát sehráli mizerné dvě třetiny a dopláceli především na vlastní nedisciplinovanost. V úvodním dějství dvakrát inkasovali ve vlastním oslabení. Nejprve zaskočil Sáblíka nenápadnou střelou Maxwell, jednadvacet vteřin před první sirénou pak přidal druhý gól tečí Regier.

Po přestávce to byla pořád stejná písnička. Zbytečné fauly a častý pobyt na trestné lavici ze strany domácích. V další přesilovce  zpoza branky obelstil Sáblíka Dibenedetto.

Ve třetí třetině ale předvedli Jihočeši ďábelský finiš.  Nejprve snížil bekhendovou dorážkou Suja, poté se trefil  životní dělovkou Dietz a šest minut před koncem vyrovnal od modré Mikuš.  Tři minuty před koncem ale strhl vítězství na stranu hostí Tratting. Do prázdné branky pak pečetil při power play Regier.

Branky a nahrávky: 43. Suja (Knotek), 48. Dietz, 54. Mikuš (Vydarený, Podlešák) – 7. Maxwell (Raffl, Glenn), 20. Regier (Duncan), 26. Dibenedetto (Keller), 57. Tratting (Kinasewich), 60. Regier (Raffl).
Vyloučení 7:8 (navíc dom. Frühauf 5 + do konce, host. Dibenedetto do konce a Davison 10 min.), využití 0:3, v osl. 0:1. Rozhodčí: Hodek, Kalivoda – Lhotský, Svoboda. Diváci: 750.
Mountfield: Sáblík – Frühauf, Mikuš, Vráblík, Dietz, Jank, Vydarený, od 27. navíc Štěpán – Šimánek, Kašpařík, Podlešák – Dej, Langhammer, L. Květoň – Soudek, Knotek, Suja – Polodna, Červený, Ferebauer. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.