Hrál sice proti klubu, ve kterém vyrostl, nijak zvlášť to však neprožíval. „Už je to přece jen pár let, co jsem pryč,“ mávne rukou.

Hlavně ho těšilo důležité vítězství. „Potřebovali jsme už vyhrát a jsme rádi, že jsme to dokázali,“ chválil si.

Cesta ke třem bodům přitom nebyla zrovna jednoduchá. „Vyšel nám vstup do utkání, vedli jsme 2:0, ale pak jsme utkání vlastními chybami zbytečně zdramatizovali. Utkání mohlo mít klidnější průběh, ale hlavně, že jsme to nakonec dotáhli k vítězství. Před reprezentační přestávkou to byla důležitá výhra,“ ocenil.

Jiří Novotný slaví, Motor udolal Kladno 3:2 a připsal si důležité tři body.
Tyhle tři body hokejisté Motoru už potřebovali skutečně jako sůl

Zápas zrovna moc hokejové krásy nepobral. K vidění byla především úporná bitva s řadou nepřesností. „Bylo to ubojované vítězství, ale takové zápasy s Kladnem bývají. Připomínalo to play off,“ připustil zkušený forvard.

Valský je poctivý pracant, ale vyhlášený střelec to zrovna není. „Už si ani nevzpomenu, kdy jsem dal v utkání dva góly. Naposledy asi ještě v Liberci před pěti lety,“ zapátral v paměti.

Při vítězné brance jel sám na Kanaďana v kladenské brance Bowa a ač faulován, nadvakrát ho dokázal překonat. „Ani jsem si nevšiml, že na mě byl faul, Viděl jsem to až potom nahoře na kostce,“ usmál se.