Jankova tréninková píle je už tradičně příkladná a jako první vyjel na led už předloni, kdy naposledy zahajoval sezonu v prvním týmu Mountfieldu. Poté si odskočil do zámořské juniorské soutěže a loňský ročník odehrál v týmu KHL Lev Poprad. Do věhlasné soutěže ale naskočil pouze ve třinácti duelech.

„Naposledy jsem byl na ledě koncem dubna, když nám končila sezona s juniory Popradu. Od té doby jsem na ledě nebyl. Také proto, že jsem neměl možnost se nikde sklouznout," vysvětlí.

Letní příprava byla náročná, ale také hodně dlouhá. „Je to hrozně dlouhé období a neznám nikoho z hokejistů, komu by vyhovovalo. Každý je rád, že už může na led," je přesvědčen.

Na třítýdenní dovolenou dostali hráči tréninkové plány, které měli plnit. „Dal jsem si samozřejmě také nějaké volno, ale pak jsem jel na chatu a tam jsem trénoval. Je to nutnost, aby pak člověk nevlezl na led a nebyl úplně tuhý," usměje se. „Myslím, že připraven jsem velmi dobře," ujistí bez nějaké falešné skromnosti.

Před dvěma lety neprožil Jank v prvním týmu dobrou zkušenost. Pod trenérem Výborným se neprosadil do základní sestavy a v polovině sezony raději zamířil do zámoří.  „Doufám, že tentokrát už se prosadím. Udělám pro to maximum a do všeho půjdu naplno. A když to náhodou nevyjde, tak alespoň budu mít pocit, že jsem maximum udělal," má jasno.

První týden přípravy na ledě slouží především k zapracování. V dalších dnech už přijdou na řadu i přípravné zápasy a také mimo jiné jako novinka turnaj v ruském Jekatěrinburgu. „Budou to určitě těžké zápasy. V Rusku se bruslí o hodně víc než u nás. Na co se tam netěším, je strava. Oni tam do všeho dávají kopr a není to ono. Ale jedeme tam jenom na týden, takže se to dá zvládnout.  Zápasy to však  budou kvalitní, takže se těším," zdůrazní.