HC Strakonice – HC Vimperk 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)

Utkání začalo podle očekávání opatrně z obou stran, ale domácí více hrozili rychlými útoky. Bezgólový stav vydržel do 13. minuty, kdy Lang přihrál zpoza branky Voldřichovi, který otevřel skóre – 0:1. Zaskočení domácí museli poté čelit další velké šanci Haila, který jel sám na branku, ale domácího Špilera nepřekonal. V 16. minutě si Karel Slabý nepozorovaně nabruslil za domácí obranu, a protože byl dojíždějícím obráncem faulován, nařídil rozhodčí trestné střílení, které zkušený vimperský útočník proměnil – 0:2. A když se v 19. minutě za asistence Předoty opět trefil s chutí hrající Slabý, vypadalo to s domácími špatně – 0:3.

Druhou třetinu začínali hosté oslabením, ale domácí se na větší šanci nezmohli. V polovině utkání byli krátce po sobě vyloučeni Vítovec a Hail a Strakonice měly výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou dokázali využít a snížili na 1:3. O dvě minuty později se nepovedlo Koubovi dostat kotouč z obranného pásma za modrou čáru a domácí se radovali podruhé – 2:3. Jejich radost netrvala dlouho.

Po výborné Pauleho práci za brankou zkompletoval Karel Slabý hattrick – 2:4. Ve 38. minutě po faulu Vítovce jeli trestné střílení také domácí. Zkušený útočník Bláha však Podskalského nepřelstil a hosté tak po druhé třetině vedli o dvě branky.

Ve třetí třetině chtěli domácí ještě promluvit do osudu utkání. Příležitost k tomu měli ve dvojnásobné přesilovce při vyloučení Langa a Krále a i tuto druhou početní výhodu v utkání proměnili a snížili na 3:4. A když se domácím ve 45. minutě podařilo vyrovnat, byla to pro hosty studená sprcha. Bylo potřeba hráče trochu uklidnit a vzít si oddechový čas. Hra poté dostala spád a přibylo sporných výroků sudích, samozřejmě v neprospěch hostujícího mužstva. Ovšem domácí dali Vimperským šanci v podobě trestného střílení, když byl opět faulován Slabý, který ani podruhé tváří v tvář brankáři Špilerovi nezaváhal a chladnokrevně svůj nájezd proměnil – 4:5. Do konce základní části chybělo ještě 13 minut a hosté se museli bránit ještě dvěma přesilovým hrám domácích, kteří naštěstí pro hosty neproměnili vyložené šance. Vimperk tak vyhrál ve Strakonicích 5:4.

Byl to zápas zejména čtyřgólového střelce Slabého, výborně chytajícího brankáře Podskalského, ale také celého kolektivu, protože všichni včetně mladých hráčů bojovali o výsledek až do konce. Takto bychom chtěli vidět naše hráče bojovat v každém utkání. Byl to hezký sportovní zážitek. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu. Poslední listopadovou neděli přivítá HC Vimperk na svém ledě Český Krumlov. Přijďte naše kluky podpořit, určitě si to zaslouží.