Do druhé čtvrtiny soutěže vstoupili Jihočeši výhrou 3:0 nad problémy zmítanou Slavií Praha. Po zápase zaznělo, že výsledek byl tentokrát lepší než výkon týmu. Trenér Antonín Stavjaňa to potvrzuje. „Předzápasové proklamace byly takové, že hráči utkání se Slavií v žádném případě nechtějí podcenit. Ze svých hlav to ale úplně nedostali," připouští trenér.

Oproti předcházejícímu parádnímu výkonu proti Kladnu to se Slavií přece jen nebylo ono. „Do zápasu jsme se nepoložili takovým způsobem jako s Kladnem. Výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Slavia ať si řeší své problémy, my si budeme také řešit své věci. Máme nějaké marody, takže na duel s Jihlavou potřebujeme mužstvo poskládat tak, abychom podali optimální výkon," hledí už trenér směrem k dalšímu utkání.

Jak se dosud mužstvu zdravotní problémy vyhýbaly, tak aktuálně se situace zhoršila. Dlouhodobě jsou mimo hru obránce Ján Mucha (zlomené žebro) a Angelo Esposito (sval). K nim se ale po utkání se Slavií přidali i další zkušení hráči, nad jejichž startem se vznáší velký otazník.

Jedním z nich je Rok Pajič, kterého ve středu zasáhla do hlavy tečovaná střela spoluhráče Fillmana. „Bolela ho hlava, zřejmě měl lehčí otřes mozku. Trošku problémy se zády má Tomáš Nouza a o Michala Chovana se pokouší nějaká viróza. Uvidíme, jak na tom kluci budou a podle toho teprve budeme dělat sestavu. Nechceme v žádném případě nic uspěchat. Napůl vyléčené věci se potom zbytečně protahují. Pojedou opravdu jenom ti, kteří budou zdraví," zdůrazní Stavjaňa, jenž pro sobotní zápas počítá s nasazením juniorů Ondřeje Šulka a Jakuba Doktora.

Do branky se opět postaví David Gába, jenž se v posledních zápasech dostal do velmi dobré formy. „David odchytal výborná utkání, se Slavií vychytal nulu, tak jsme se domluvili, že půjde do branky i v Jihlavě," informuje kouč.

Gábův parťák Ondřej Bláha si tak na svou další šanci musí ještě počkat. „V nasazování gólmanů máme nějakou strategii, kterou bychom chtěli dodržet. Není to přesně ohraničeno třeba příštím domácím zápasem, ale je jasné, že prodleva pro druhého brankáře nesmí být příliš dlouhá," ujistí.

Překvapením letošní sezony je mladý obránce Pavel Pýcha. S jedenácti body vede hodně sledovanou týmovou statistiku +/-, ve dvanácti odehraných utkáních nebyl ani jednou vyloučen, což je u beka pomalu až rarita. „Sledujeme u jednotlivých hráčů statistiku minizápasů při rovnovážném stavu, v přesilovkách i oslabeních. Ta v jeho podání vyznívá opravdu výborně. Je jedním z velkých překvapení letošní sezony. Navíc věříme, že má kapacitu ještě výkonnostně růst. Nemůžeme říct nic jiného, než že jsme s ním zatím spokojeni. Sezona je ale ještě dlouhá," chválí Stavjaňa mladého obránce.

V sobotu čeká Motor těžký zápas v Jihlavě. „Každý zápas je těžký," usměje se trenér. „S Duklou jsme letos ještě nehráli, ale máme ji nastudovanou na videu. Na začátku sezony měla nějaké marody a výpadky, ale poslední výsledky má velice dobré," varuje.