Rozlosování soutěže proběhlo na aktivu prvoligových klubů v sídle Českého svazu ledního hokeje. Vítěz základní části bude znám nejpozději 17. února 2016, kdy je na programu poslední 52. kolo. Novinkou letošní sezony budou dvě týdenní přestávky.

Provozní ředitel klubu Petr Sailer tuto novou záležitost kvituje. „Určitě je to dobrá věc. V průběhu přestávky bude možné potrénovat a doléčit zranění," chválí. „Dobré také je, že obě přestávky vycházejí na reprezentační pauzy v extralize," dodává.

První bude na programu od 2. do 8. listopadu, druhá krátce před Vánocemi od 14. do 20. prosince. K lehké změně dojde i během následných svátků, původní tři vánoční kola byla nakonec okleštěna na dvě.

Systém soutěže jinak zůstal úplně stejný jako v předcházejícím ročníku. Na 52 kol základní části naváže play off, do kterého si zajistí postup nejlepších deset týmů. Celky umístěné na sedmém až desátém místě čeká předkolo, zbývajících šest mužstev postoupí rovnou do čtvrtfinále. Vítězové semifinálových sérií postoupí do baráže o extraligu.

Ke změně však zřejmě dojde ve skupině o záchranu. „Kluby si odhlasovaly, že by chtěly rozšířenou baráž o záchranu místo přímého sestupu. Tuto změnu ale ještě musí schválit výkonný výbor hokejového svazu," vysvětluje Sailer.

V platnosti zůstávají povinné starty mladých hráčů, hracími dny jsou i nadále středy a soboty s vloženými pondělky.

Samotnému losu, který vyslal jeho tým na úvod až do Havířova, jenž je nejvzdálenějším soupeřem z celé soutěže, Sailer až takový důraz nepřikládá. „Čísla se losovala, takže je to vyloženě o náhodě. Nic bych v tom nehledal. Začátek soutěže je strašně důležitý a musíme se na něj připravit. Ať už budeme hrát kdekoliv a s kýmkoliv," burcuje Sailer.

Hned úvodní kolo, ve kterém Jihočeši zajíždějí do Havířova, nabídne zajímavé střetnutí dvou bývalých tradičních extraligových klubů Kladna a Slavie Praha.

Základní část bude zakončena ve středu 17. února. Předkolo play off bude zahájeno už o dva dny později. Úvodní čtvrtfinálové boje jsou na programu od 29. února, semifinále pak od 14. března a duo nejúspěšnějších vstoupí do baráže o Tipsport extraligu 29. března.