Domácí hokejisté jsou na hraně postupu do play off  nejlepších osmi týmů po základní části soutěže, a tak budou chtít získat v zápase s Vimperkem plný počet bodů, ale hosté též potřebují každý bod k tomu, aby se udrželi v první čtyřce tabulky po základní části Krajské ligy, která má výhodnější nalosování pro čtvrtfinále play off, takže je předem zřejmé, že v utkání půjde o mnoho a jeho výsledek hodně napoví o ambicích obou mužstev směrem k vyřazovací části. V prvním vzájemném utkání této mistrovské sezony zvítězili Vimperští na svém ledě tříbodovou výhrou v poměru 7:5.

Závěr základní části bude pro hokejisty HC Vimperk velice náročný, jelikož doma hostí suverénního lídra soutěže David servis České Budějovice a poslední kolo hrají v Písku proti Radomyšli, která po špatném začátku soutěže je v současné době ve formě a dokáže být nepříjemným soupeřem každému týmu Krajské ligy.

Ostatní zítřejší zápasy: Strakonice – Jindřichův Hradec B, Soběslav – Božetice, Hluboká nad Vltavou – David servis České Budějovice, Humpolec – Tábor B, Radomyšl – Veselí nad Lužnicí.

Karel Novotný