Důvodem je výskyt virových zánětů mozkových blan minimálně ve čtyřech případech v mužstvech mužů, juniorů a 4. třídy.

Krajské hygienická stanice rovněž také nařídila Jindřichovu Hradci okamžitou ohniskovou desinfekci prostorů všech kabin a toalet na celém zimním stadionu.

„Momentálně děláme veškerá opatření.  Hokejový svaz vzal nařízení na vědomí. Nevíme, jak dlouho to bude trvat. Až budeme vědět, od kdy nám bude dovoleno hygienickou stanicí začít trénovat, teprve pak současně začneme také řešit náhradní termíny odložených utkání," poznamenal František Dvořák, technický manažer klubu z Jindřichova Hradce.

Tábor cestuje na led Moravských Budějovic v dobré náladě. Naposledy ve středu doma skolil Řisuty 9:2. „Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Věřím ale, že se na zápas dobře připravíme a navážeme na poslední dobré výkony," řekl útočník David Kellner, který proti Řisutům vstřelil hned tři branky.

„Už dva tři poslední zápasy se na ledě cítím fajn. Řekl bych, že nám to s Kubou Krätzerem a Filipem Kolomým docela šlape a umíme si vyhovět. Ve finále je jedno, na koho ty góly vyjdou. Důležité je, aby se dařilo týmu a vyhrávalo se," uvedl zanedlouho třiadvacetiletý odchovanec milevského hokeje.

Právě Milevsko se oproti Táboru bude chtít  naopak otřepat z vysoké porážky. Po výsledku 3:10 doma s Kolínem nyní hostí Vrchlabí.

„Soupeř je to pro nás neznámý. Letos spolu hrajeme ve stejné skupině poprvé. Po debaklu s Kolínem určitě nastanou  změny v sestavě. Budeme chtít uspět," sdělil Bedřich Rybák, trenér Milevska.