HC Vimperk – Jiskra Humpolec 2:3 po nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1). První třetina nepřinesla nic zajímavého. Na hře bylo vidět, že jde o souboj celků, které se zatím v soutěži trápí herně i výsledkově. Ovšem hosté byli překvapivě aktivnější, měli více střel na bránu a více šancí. V jednom případě Podskalského zachránila tyč. První třetina tak skončila bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili oba týmy o něco aktivněji, nervozita však byla znát na obou stranách a přibylo také vyloučení. První branku utkání vstřelili hosté, když se ve 35. minutě, těsně po návratu Horejše z trestné lavice, prosadil nikým nepokrytý útočník hostí – 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale byli to opět hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili a nebýt Podskalského, mohlo být jejich vedení po druhé třetině více než jednogólové.

Před třetí třetinou domácí trenéři ve snaze strhnout vedení na svou stranu promíchali sestavu a navíc museli vyřešit zranění Horejše, který z utkání před třetí třetinou odstoupil. Ve 44. minutě se podařilo domácím srovnat díky gólu Ondry Předoty, který se vrátil do sestavy po delší pauze a vedl si skvěle – 1:1. Necelé tři minuty po vyrovnávací trefě dostali hosté trest 5 minut plus do konce utkání za faul na Novotného. Domácím se naskytla jedinečná šance utkání rozhodnout. Samotná přesilovka se jim jako již tradičně vůbec nedařila. Navíc se domácí v početní výhodě sami provinili dvěma zbytečnými tresty a rázem se tak dostali do oslabení tří proti čtyřem, které se jim podařilo ubránit. V 57. minutě byl v brankovišti Humpolce dostatečně důrazný Pavel Kouba a Vimperk před koncem třetí třetiny vedl 2:1 a vše vypadalo na vítězství domácích. To se ještě více přiblížilo, když rozhodčí vyloučil v čase 58:26 hostujícího hráče za hákování. Ovšem ani ne za půl minuty fauloval naprosto zbytečně v útočném pásmu kapitán Hail a poslední minutu se hrálo 4 na 4. Hosté zavezli puk do útočného pásma, odvolali brankáře a dostali domácí pod tlak. Půl minuty před koncem základní hrací doby se nepodařilo Slabému vyhodit puk ze třetiny, hosté vystřelili od modré čáry a puk směřující mimo bránu tečoval humpolecký hráč za bezmocného brankáře Podskalského. Velký šok pro domácí hráče, ale ti se sami o vítězství připravili.

Následovaly samostatné nájezdy. Nikdo z trojice domácích (R. Sitter, Paule, Slabý) neuspěl, zatímco hosté jeden nájezd proměnili a brali tak druhý bod za vítězství po samostatných nájezdech.

Je to velká škoda, ale takto ztratit body v samotném závěru je netaktické a nedisciplinované. Šanci napravit zaváhání budou mít domácí v sobotu od 17 hodin, kdy se utkají doma se Soběslaví.

Jiří Horejš