Byly dva důvody pro pořádání tohoto exhibičního hokejového zápasu – udělat pro Vimperáky hokejovou show, která tady ještě nikdy nebyla, a pak pomoci vimperskému Vládíkovi, který potřebuje finanční podporu při jeho léčbě. Oba cíle byly splněny a do Vimperka se podařilo dostat hokejovou partu plnou hvězd v čele s Martinem Dejdarem a Jiřím Hrdinou.

Na vimperském ledě se představil vítěz Krajské ligy ze sezony 2002/2003 HC Vimperk proti HC Olymp Praha. Tým HC Olymp vznikl díky televiznímu seriálu Poslední sezona, kde titulní roli hokejisty Jana Krolla ztvárnil herec Martin Dejdar.

Vznikla myšlenka založit tým HC Olymp Praha, který vyjíždí na česká kluziště k exhibičním zápasům proti týmům měst, obcí a dalších institucí, kde většina těchto utkání má charitativní účel. V zápasu ve Vimperku se představil Jiří Hrdina, vítěz Stanley Cupu; Horst Siegl, fotbalový internacionál; Mirek Topolánek, bývalý český premiér; Matyáš Hložek, vítěz soutěže Muž roku 2017; Miloš Knor, herec a komik; Pavel Nečas, herec ze seriálu Okresní přebor, Ulice, Vinaři a spoustu dalších známých hereckých a sportovních jmen. A samozřejmě Martin Dejdar. Všech přítomných 600 diváků si zápas určitě užilo.

Pro Vládíka Vidláše vydělala tato charitativní akce 62 790 korun. Vládík se narodil s artrogrypózou, což je onemocnění kloubů. Dnes už pětiletý chlapeček denně cvičí, aby snad někdy v budoucnosti mohl chodit. Je neuvěřitelné, jak to všechno v rodině zvládají. Před půl rokem jeho maminka objevila specializované rehabilitační centrum, ve kterém absolvovali čtrnáctidenní pobyt. Ten Vládíkovi velmi pomohl.

Bohužel toto rehabilitační centrum je velmi finančně náročné a pojišťovna nehradí náklady. Vybraná čáástka tedy poputuje tímto směrem a neměla by to být pomoc poslední. Všichni na stadionu po zápase při předávání šeku Vládíkovi a jeho mamince měli silné emoce. Hokejový tým HC Olymp vlastně dělá tyto exhibiční zápasy pro charitativní účely, ale bylo vidět, že většinu hráčů tento příběh pětiletého chlapečka hodně zaujal a zajímali se, zda je možno Vládíkovi i jinak pomoci. Vimperáci zase ukázali, že mají srdce na správném místě, což je vidět i na neuvěřitelné částce na vstupném.

Dík patří všem, co se na organizaci této báječné akce podíleli. Další poděkování patří hokejistům HC Vimperk, kteří v roce 2002/2003 vyhráli krajskou ligu, protože bez nich by nemohlo být toto utkání odehráno.

Alžběta Rückerová