Spartak Soběslav – HC Vimperk 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Znovu se potvrdilo, že Soběslav Vimperským vůbec nesedí. Hosté měli katastrofální vstup do utkání a po pěti minutách to bylo 2:0. V 11. minutě sice snížil Paule, ale vyrovnat se Vimperku již nepodařilo. Ve druhém dějství domácí znovu odskočili o dvě branky, ve 37. minutě snížil na rozdíl gólu R. Sitter, ale Soběslav vzápětí kontrovala. Ztrátu dvou branek mohl Vimperk teoreticky ve třetí třetině smazat, ale neproměnil své šance a naopak domácí v závěrečně desetiminutovce nastříleli ještě tři branky.

Dvě kola před koncem tak bude Vimperk bojovat o čtvrté míso s Milevskem a Veselím nad Lužnicí. Všechny tři týmy mají 40 bodů, pět jich ztrácejí na třetí příčku a čtyři mají naopak navrch na sedmého. V závěru dlouhodobé části však Vimperské nečeká nic jednoduchého. Nyní doma hostí Radomyšl, která bojuje o čelo tabulky, a v posledním kole jedou do Jindřichova Hradce, který naopak bojuje o osmičku.

Fakta z utkání

Góly a nahrávky: 1. Žákovský (Hraňo), 5. Hraňo (Žákovský, Hák), 29. Hraňo (Žákovský, Hák), 38. Zajíc (Žákovský), 51. Hák (Hraňo, Sládek), 53. Hraňo (D. Hlaveš), 57. Žákovský (Hák) – 11. Paule, 37. R. Sitter (Korous). Rozhodčí: Pexa – P. Němec, F. Strnad.

Vyloučení: 6:7, navíc Hraňo (Soběslav) 10 minut. Využití: 2:1. Diváků: 105.

Sestava Vimperka: Podskalský (5. Robl) – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, R. Sitter, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, Jiří Lang, R. Suchánek ml., P. Novotný, Jan Bárta, Korous, Fleischman. Trenér Pavel Předota.