Jste spokojen s průběhem tréninkového kempu na ledě?
Objevila se možnost trénovat na ledě a nebyl důvod ji nevyužít. Jsme hokejisté a všude na světě se hráči i celé týmy snaží zůstat v kontaktu s ledem. Nacvičovali jsme týmové systémy a byly tam nějaké nové prvky, které bych v naší hře chtěl vidět. Samozřejmě jsme i na ledě pracovali také na fyzičce a nemuseli jsme o to více běhat na suchu. Příprava trvá pět měsíců, což je pořádně dlouhá doba. Zvládli jsme to v pohodě. Kluci na ledě vypadali dobře.

Trénovali jste vždy dopoledne na ledě a odpoledne na suchu?
Ano. Jedna fáze byla na ledě a odpoledne kluci trénovali ve skupinkách většinou v posilovně.

Jak hráči přijali novinku v podobě květnového trénování na ledě?
Možná, že někdo trochu mektal, protože je to nová věc. Vždycky, když se zavede něco nového, tak si to hráči nejdříve musejí srovnat v hlavě. To chvilku trvá. Ale myslím, že to vzali dobře. Tréninky na ledě měly výborné tempo. S tím jsem byl spokojen.

Ze zdravotního hlediska přežili všichni ve zdraví?
Prakticky ano. Jediný Tomáš Mertl si poranil záda a posledních šest dní nebyl na ledě. Zranění si ale způsobil v posilovně.

Na stadionu panovala značná zima. K žádnému nachlazení nedošlo?
Zima byla opravdu velká. Asi budeme muset požádat pana Pouzara, aby nám příště přitopil… Pro trenéry to moc příjemné nebylo.

Jak bude letní příprava pokračovat dál?
Od pondělka bude pohromadě trénovat větší skupinka hráčů. Bude se jednat o ty mladší plus ty, které chceme mít pod kontrolou. K tomu i ti, kteří jsou v Budějovicích a raději trénují v partě než sami. Ostatní mají individuální tréninkové plány. Rozhodně větší polovina týmu však bude trénovat pohromadě.

Následující fáze bude mít klasický charakter přípravy na suchu?
Ano. Zaměříme se na čtyři věci, které hokejista především potřebuje: vytrvalost, síla, rychlost a flexibilita. Teď budeme trénovat čtyři týdny na suchu.

Individuální plány mají tedy především starší hráči, kteří nejsou přímo z Budějovic?
Dá se to tak říct. Všichni mají tréninkové plány a ví, co mají dělat a kam se mají posunout.

Všichni se v kompletním složení sejdete zase až po čtyřech týdnech v polovině června?
Přesně tak. A poté bychom chtěli zkusit opět nějaký kratší kemp na ledě, protože si myslíme, že je to dobrá věc.

Kdy chcete ukončit letní přípravu?
Měli bychom trénovat do konce června. Potom dostanou hráči čtyři týdny volno opět se svými individuálními tréninkovými plány. Finální příprava na ledě začne už na našem stadionu na konci července.

Stále ještě nemáte v kádru nového zkušeného centra, o kterého jste hodně stál. Z příchodu Michala Broše ze Sparty sešlo?
O Broše jsme měli velký zájem, ale nakonec podepsal smlouvu na Kladně. Stáli jsme i o Pateru, ale on zůstává také na Kladně. Musíme se tak rozhlížet dál. Na první pohled to vypadá, že útočníků máme dost, ale řada z nich jsou junioři.

Jak vypadá situace ohledně dalšího působení v týmu Aleše Kotalíka?
Měl by se rozhodnout po mistrovství světa, jestli bude dál pokračovat.

Vy osobně sledujete světový šampionát?
Co stihnu v televizi, tak se dívám. Vzhledem k našemu programu samozřejmě nelze stihnout všechno.

Zaměřujete se především na zápasy německé a české reprezentace?
Němce jsem skoro neviděl, protože hráli v hodně nevýhodných časech. Český výběr jsem viděl mnohem častěji.

Co říkáte jeho výkonům?
Trochu se trápil, ale to nemusí pro vyřazovací boje nic znamenat. To je vlastně nová soutěž. Český tým má velkou kvalitu a myslím, že se dostane hodně daleko. Určitě na to má.