Přípravu týmu totiž zcela ochromil koronavir. Celkem jednadvacet hráčů na něj bylo pozitivně testováno a nachází se v domácí izolaci, ostatní dodržují podmínky karantény. Restart společné přípravy mužstva by mohl nastat při příznivém vývoji někdy ve druhé polovině příštího týdne.

Jihočeši museli do karantény v přípravném období už podruhé. Tentokrát došlo k velkému rozšíření nákazy koronavirem uvnitř týmu, když bylo pozitivně testováno hned 21 hokejistů. Dále bylo nakaženo také šest členů realizačního týmu a jedna osoba z vedení klubu. Naštěstí se neobjevily žádné vážné případy nakažení nemocí Covid-19, několik osob mělo několikadenní teploty.

Při příznivém vývoji je plánováno obnovení tréninků v druhé polovině příštího týdne. O ukončení domácích izolací budou rozhodovat obvodní lékaři nakažených osob. Ve středu 9. září by měl Motor odehrát přípravný duel v Karlových Varech, poté by měl sehrát dva zápasy s rakouským Lincem.

Klub odeslal trio mladíků obránce Šimona Kubíčka a útočníky Pavla Nováka s Matějem Tomanem na hostování do prvoligových Litoměřic, ale v případě potřeby je může využít v extralize.