Vše podstatné se na severozápadě Čech událo už v první třetině. Českobudějovičtí si totiž vypracovali tříbrankový náskok, což se pro další vývoj zápasu ukázalo být jako klíčové.

K pozdějšímu úspěchu Motor nakročil už po pouhé minutě a dvanácti sekundách. Hned první přesilovku hostů proměnil Nouza přesnou střelou k tyči. Po dalších třech minutách Pajič zužitkoval spolupráci s Kuchejdou.

Když Alinč za domácí netrefil odkrytou klec, přidal v 17. minutě třetí branku Nouza střelou mezi nohy brankáře Soukupa. Tím Most donutil ke střídání brankářů. Do druhé části nastoupil Horák.

Jihočeské střelce ale nový gólman neočaroval. Ve 24. minutě Nouza našel mezi kruhy Heřmana a ten se nemýlil.

Ve zbytku utkání si Motor pohodlné vedení bez problému pohlídal.

Most – ČEZ Motor ČB 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Nouza (Heřman, Straka), 5. Pajič (Kuchejda), 17. Nouza (Heřman, Žovinec), 24. Heřman (Nouza). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8, navíc Nedrda (MOS) 5 minut + OT. Využití: 1:0. Diváci: 319.
Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Suchánek, Chmelíř, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Bárta, Boháč – Přibyl. Trenéři Rosol