HC David Servis ČB – HC Vimperk 5:2 (0:0,2:2,3:0)

Začátek zápasu byl v režii zkušených budějovických hráčů, ale po chvíli se osmělili také Vimperští a naznačili, že do Českých Budějovic nepřijeli jenom na výlet. Domácí i přes svoji převahu nenašli recept na brankáře Podskalského a první třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé části dostali hosté velkou šanci otevřít skóre utkání, když jim domácí nabídli téměř dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Ovšem, jako již tradičně, Vimperští výrazněji neohrozili branku domácích, kteří naopak v následné přesilové hře při vyloučení Pauleho svoji početní výhodu využili a ve 27. minutě se dostali do vedení – 1:0. Ve 34. minutě se domácí prosadili podruhé a zdálo se, že budou mít utkání pod kontrolou. O dvě minuty později v přesilové hře získal puk v útočném pásmu Král a střelou pod břevno prostřelil domácího brankáře – 2:1. Vimperk dokázal dokonce srovnat, když si sedm vteřin před druhou sirénou našel volný puk v brankovišti Hail a bylo to 2:2.

Ve třetí třetině se domácí opět tlačili před Podskalského, který se ale překonat nenechal. Hosté zvládli i oslabení, když rozhodčí Pexa nesmyslně vyloučil Slabého. V 51. minutě měl Podskalský přikrytý kotouč a sudí místo přerušení hry pouze přihlížel tomu, jak domácí hráči doslova dotlačili puk do branky i s bezmocným vimperským gólmanem – 3:2 a rozhodující moment celého zápasu. Hosté cítili křivdu a v 53. minutě navíc inkasovali v oslabení čtvrtou branku. Vimperští se ještě pokoušeli o zvrat se šesti hráči v poli, ale domácí pátým gólem do prázdné klece zpečetili výsledek utkání – 5:2.

Je smutné, že tým nabitý zkušenými hráči, jako má David servis, musí porazit mladé a oslabené mužstvo za pomoci sudího. Vimperští si za výkon zaslouží poděkování. Všichni bojovali a zasloužili si minimálně bod. V neděli 14. prosince hraje Vimperk doma proti Písku, přijďte hráče podpořit.

Fakta z utkání – Branky a nahrávky: 27. Suchánek (Šulčík), 33. Hanzal (Cikán, Šulčík), 51. Hanzal, 53. Korbela (Hanzal), 56. Dan. Mikeš (Tupý, Chaloupka) – 36. Král, 40. Hail (Lang). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Rozhodčí: Pexa – Strnad, Brůha. Diváků: 95

Sestavy DS ČB: Jágr – Tupý, Chaloupka, Cikán, M. Mrázek – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., D. Nedorost (21. D. Pražák), R. Šulčík, J. Hanzal, J. Korbela ml., Dalibor Mikeš, Sumerauer, Michel. HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Vítovec, Voldřich, Vavřík, R. Sitter, Kouba – Paule, Plouhar, Slabý, Lang, B. Král, Hail, J. Sitter, P. Novotný, Vl. Pešl 
starší.

Jiří Horejš