HC Vimperk - Spartak Soběslav 6:2 (0:0, 4:2, 2:0)

Začátek utkání byl oboustranně opatrný, soupeři se spíše poznávali, nikdo nechtěl udělat chybu. Více vzruchu bylo přeci jen před brankou hostí a to hlavně při několika přesilových hrách. Největší šanci v první třetině měl Pešl, když minul odkrytou branku hostí.

Druhá třetina začala rychlou brankou domácích, když svojí samostatnou akci ihned po půl minutě hry proměnil rychlobruslař Vinš. Tato branka nastartovala oba týmy a začal se hrát velice pohledný a divácky zajímavý hokej. Soběslavská odpověď přišla za tři minuty po obdržené brance, když pěknou kombinaci při signalizovaném faulu vimperského hráče využil Máca, kterému asistoval Zajíc. Do vedení se dostali domácí přesně v polovině utkání, když během tří vteřin využili přesilovou hru. Hail vyhrál buly na Sittera, který vystřelil a Paule tečoval puk do brány – 2:1. Po této brance přišly chvíle hlavního rozhodčího Zimmela, který správně trestal všechny fauly na obou stranách, a tak se trestné lavice pěkně zaplnily, tímto si u hráčů získal respekt a utkání proběhlo zcela ve sportovním duchu. Nejblíže ke skórování měla Soběslav, ale při přesilové hře pět na tři  držel vimperské vedení skvělými zákroky brankář Podskalský. Co se Soběslavským nepovedlo v přesilovce, tak se jim povedlo ihned po jejím skončení, když neskutečnou melu před Podskalským dokázal Žákovský ukončit brankou na 2:2. Závěr dějství parádně vyšel domácím, nejprve Jan Předota zakončil nadvakrát svoji akci a posunul Vimperk do vedení 3:2 a poté jeho bratr Ondra Předota mazácky proměnil nabídnutou příležitost po skvělé kombinaci výborně technicky vybavených útočníků Jandy a Slabého – 40. minuta 4:2.

Dvě obdržené branky v závěru druhé třetiny značně zacloumaly se sebevědomým hráčů Spartaku a ti se v úvodu třetího dějství do žádného očekávaného tlaku nedostali a v pohodě hrající domácí s přehledem kontrolovali vývoj utkání. A když v 52. minutě zvýšil dobře hrající Ženíšek na 5:2 pro domácí, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Třešničkou na dortu byla ještě přesilovková branka Vávry, který dělovkou prostřelil mladého soběslavského brankáře Drachkovského, který nastoupil do třetí třetiny.

Hráči HC Vimperk předvedli velice soustředěný a kvalitní výkon, což by mohlo být příslibem do závěrečných bojů základní části KL. Velice dobře zachytal Podskalský, který odchytal tři utkání za víkend, jelikož chytal i v sobotu za juniory proti Táboru, též příslibem jsou neustále se lepšící výkony nekompromisního beka Vávry. Věřme, že forma týmu vydrží a příští týden v neděli vydoluje nějaký bodík na ledě Č. Krumlova.

Sestava: Podskalský (připraven Grulich) – Předota J., Voldřich, Předota O, Horejš, Vávra, Sitter R. – Pešl, Vinš, Lang – Ženíšek, Janda, Slabý – Paule, Hail, Plouhar (připraven Gabauer M.).

Karel Novotný