Hned v prvním utkání sezony vyhrálo vzájemné utkání Veselí 5:2. Odveta ve Vimperku skončila 2:2 a v prodloužení vyhrál tým ze Šumavy. Po základní části skončili hokejisté Veselí čtvrtí, Vimperk pátý. To vše nahrává tomu, že by měla být série hodně vyrovnaná.

„Letošní ročník krajské ligy je hodně vyrovnaný a je úplně jedno, koho do čtvrtfinále dostanete. Na nás vyšlo Veselí, stejně těžké by to bylo s Humpolcem, Krumlovem, Milevskem i dalšími. Tabulka byla našlapaná a play off bude hodně kvalitní,“ nechce spekulovat Pavel Předota, trenér HC Vimperk, kdo je lehčím či těžším soupeřem pro čtvrtfinále.

Vimperští sehráli s Veselím nespočet velkých bitev a týmy se velice dobře znají. Bude to tedy série o maličkostech, o chybách. „Je to soupeř, který chce hrát technický hokej a má na to hodně šikovné hráče. My vyznáváme podobný styl.
Neznamená to však, že to bude jen o bruslení. Bude to hodně o herní disciplíně, možná i trochu o štěstíčku. Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení. Když jsme hráli na začátku sezony ve Veselí, tak jsme prakticky celou jednu třetinu hráli v oslabení. Na to si musíme dát pozor, přesilovky mohou rozhodnout,“ hledí k sérii Pavel Předota.

Vimperk má oproti soupeřům jednu výhodu a tou jsou fantastičtí fanoušci. „Fanoušci jsou úžasní, kluci na ledě tu jejich podporu neskutečně vnímají. Rádi bychom jim sezonu prodloužili co nejdéle,“ přeje si trenér.