Hokejisté ČEZ Motoru prohráli na domácím ledě už podruhé za sebou

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 28. kole první Chance ligy s Frýdkem-Místkem 3:4 a na domácím ledě neuspěli už podruhé za sebou. Ve středu je čeká další zápas v Porubě (18), v sobotu budou hostit Vsetín (17).

26.11.2018

Lukáš Daneček se natahuje marně, kotouč poprvé míří do branky Frýdku-Místku.Foto: Jan Škrle

V domácí sestavě chyběli nemocní zámořští útočníci Bradley s Gilbertem. Do centru elitního útoku se posunul mladík Dančišin a poprvé se v českobudějovickém dresu představila nová posila Václav Karabáček (ten se hned uvedl gólem). Hosté přivezli i exbudějovické hráče Žovince s Martynkem.

Jihočeši nejsou zrovna v pohodě, což potvrdil i začátek zápasu. Žádný jejich nápor se nekonal. Naopak. Už ve 4. min. zamířil bekhendem přesně do růžku Strmeňovy klece Novotný a Frýdek vedl.

Inkasovaná branka vyburcovala Motor k větší aktivitě. Čermákova teč vyloženě zaváněla gólem. Ale vyrovnáno bylo až při první přesilovce zápasu. Endálovu prudkou střelu usměrnila do sítě čerstvá posila Václav Karabáček.

Další dvě přesilovky už ale domácímu ani zdaleka tak nevyšly. Vedoucí gól měl v závěru prvního dějství na hokejce dokonce ve vlastním oslabení obránce Pavlin, ale sám proti Danečkovi neuspěl.

„Byli jsme lepší týmem,“ konstatoval po první třetině obránce Motoru Ondřej Kachyňa, na kterého tentokrát místo v sestavě nezbylo. „Je jenom škoda, že jsme nevyužili šance, které jsme si vypracovali. Výsledek mohl být mnohem lepší. Dobře jsme zvládli i hru v oslabení a málem jsme v něm navíc dali gól,“ zhodnotil úvodní dějství.

Domácí trenér Prospal zamíchal složením útoků, jenže jeho celek i napodruhé propásl vstup do třetiny a znovu prohrával. Strmeně zaskočil střelou z kruhu nekrytý Christov – 1:2. A bylo ještě hůř. V přesilovce využil zmatku v domácí obraně znovu Novotný a bekhendem zblízka překonal Strmeně, který už také odchytal lepší zápasy než tento.

Ale Jihočeši to nevzdali. Záhy snížil Endál, když kotouč doslova dostrkal do sítě skrz obrovskou skrumáž před brankou soupeře. Motor jako by polili živou vodou. Nadechl se k mohutnému náporu.

„Měli jsme špatný začátek třetiny, když jsme dostali dva góly, naštěstí se nám podařilo snížit alespoň na 2:3. Druhá polovina byla lepší, dokázali jsme na soupeře vyvinout tlak, ale musíme využívat šance,“ zhodnotil Kachyňa druhou třetinu.

Ve třetím dějství spálil tutovku Doležal a blízko vyrovnání byl i Endál. A tak přišel trest. Bohužel dokonce při vlastní přesilovce. Domácí propadli v útočné třetině a po rychlém brejku dorazil na 2:4 Martynek.

Jenže Šimánek po báječné individuální akci v přesilovce bleskově snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat mohl Fillman, ale jeho střela přistála jen na tyči Danečkovy klece. V závěru domácí střídačka odvolala gólmana, ale vyrovnat se nepodařilo.

Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Št. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladoník, Rudovský), 25. Št. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň).
Vyloučení: 4:7, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: J. Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Diváci: 4704.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha – Babka, J. Doktor, Čermák – Endál, Dančišin, M. Novák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Heřman – Karabáček, Šimánek, Beránek – P. Novák. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Když nehraješ celých šedesát minut, tak nemůžeš chtít vyhrát zápas. Máme doslova strašně vstupy do jednotlivých třetin. Už nevím, jaké hráce bych na led poslal, aby udrželi puk. Poslední dva tři týdny nehrajeme dobře. Karabáček by mohl zvýšit konkurenci v útoku, aby se někteří naši hráči chytili za nos. Po jednom zápase je ale brzy hodnotit jeho výkon."

Vlastimil Wojnar (Frýdek): "Jsme samozřejmě rádi za tři body. V utkání byly pasáže, kdy nás Budějovice nepustily ze třetiny a měli jsme i štěstí, ale vítězství si moc vážíme."

Autor: Pavel Kortus

26.11.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista v živočišné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou je ŘP sk. T. Místo výkonu práce Zbytiny. Zaměstnavatel poskytuje příspěvek na stravování. Kontaktní osoba : Ing. Jiří Vondruška, tel. 602 105 992.. Pracoviště: Ekozefa zbytiny s.r.o., Pivovarská, č.p. 197, 383 01 Prachatice. Informace: Jiří Vondruška, +420 602 105 992. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Informace poskytne pan Jiří Potužník, tel.: 774 725 944, e-mail: reditel@zadovhotel.cz, Firemní benefity: ubytování, strava, nealko pití - zdarma, K základní mzdě jsou poskytovány prémie. Pracoviště: Hotel zadov, provozovna firmy alteris s.r.o., Zadov, č.p. 350, 384 73 Stachy. Informace: Jiří Potužník, +420 774 725 944. Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - řidič nakladače. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk. "T". Bližší informace poskytne Pavel Černý, tel: 728 483 364 (8:00-15:00 hod.), e-mail: az.delta@seznam.cz, Zaměstnavatel poskytuje závodní stravování. Pracoviště: Az delta a.s., 384 81 Čkyně. Informace: Pavel Černý, +420 728 483 364. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 13 000 Kč Stavební truhláři Tesař - klempíř - pokrývač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Místo výkonu práce - Stavby v okrese Prachatice a Strakonice, Možnost zaučení, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem - telefonický kontakt nebo e-mailem: Zdeněk Brabec, tel. 776731533, e-mail: truhlarstvi.brabec@email.cz. Pracoviště: Zdeněk brabec, 383 01 Prachatice. Informace: Zdeněk Brabec, +420 776 731 533.

Odstartoval další ročník Futsal cupu v Prachaticích.
7

První turnaj Futsal cupu pro Náhodné kolemjdoucí

Vimperské gymnastky cvičily v Sezimově Ústí.

Gymnastky si užívaly Mikuláše

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30).

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.