Hosté přijeli s Kváčou v brance a poprvé po dlouhé pauze naskočil uzdravený útočník M. Novák. Chyběli pouze marodi Vampola s Pajičem.

V samotném začátku utkání sice byli aktivnější Severočeši, ale k ohrožení Kváči v brance Motoru se moc nedostávali. To hosté byli údernější. První přesilovku zápasu sice ještě zužitkovat nedokázali, ale v 11. minutě už vedli. Květoňovu přihrávku přetavil ve vedoucí gól přesnou střelou k tyči Fillman.

Obrovskou příležitost vyrovnat propásli domácí při současném vyloučení Pavlina a Vlčka. Celé dvě minuty hráli přesilovku pět na tři. Vágner nastřelil břevno, Roubík tyč, ale skóre se neměnilo.

Po změně stran už favorizovaní hosté kontrolovali hru. V úvodu druhého dějství si Jihočeši zahráli dvakrát v klasické početní výhodě, ale Volkeho se jim překonat nepodařilo. Ale v polovině zápasu už ano. Chybu domácí obrany potrestal Heřman.

Motor měl navrch a soupeře k ničemu moc nepouštěl. Nejlépe o tom vypovídal poměr střel na branku po skončení druhé části hry: 16:36.

Všechno vypadalo hladce, jenže ve třetí třetině přece jen přišla komplikace. Veterán Roubík vyslal do šance Volfa, jenž si položil i gólmana Kváču a snížil.

Jenže jak slíbil asistent trenéra Luboš Rob, hosté si přijeli pro tři body a také si je chtěli odvézt. Deset minut před koncem se trefil Nedorost a odmítl zbytečné drama. V závěru si hosté tři body s přehledem pohlídali a Květoň navíc pečetil na konečných 1:4.

Branky a nahrávky: 45. L. Volf (Roubík) – 11. Fillman (L. Květoň, Galamboš), 29. Heřman (Fillman, Pýcha), 50. Nedorost (Galamboš, L. Květoň), 59. L. Květoň (Vlček). Vyloučení: 5:4 (navíc dom. Vrdlovec a Šenkeřík 10 min. a Volke do konce), využití: 0:1. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment. Diváci: 1307.
ČEZ Motor: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Pavlin – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – M. Bárta, Vlček, Čermák – Heřman, L. Rob ml., Jonák – Dostálek, Doktor, M. Novák. Trenéři: Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.