Chtějí hrát agresivně a útočně, ale to se zatím českobudějovickým hráčům moc nedaří. Proti Litoměřicím odehráli úvodní třetinu vlažně a nebylo divu, že ji prohráli 0:1. Dostálek pak sice v úvodu druhého dějství šťastným gólem vyrovnal, ale jinak to bylo ze strany Jihočechů v koncovce velké trápení. Rozhodl až Galambošův přesilovkový gól v 58. minutě.

„Můžeme být rádi, že jsme uhráli tři body,“ uznal i domácí asistent trenéra Luboš Rob starší. „Náš výkon, především v první třetině, byl špatný. Musíme mužstvo v dalších zápasech probudit tak, abychom začátky neměli takhle katastrofální. Litoměřicím je třeba pogratulovat k velice srdnatému výkonu,“ vzkázal.

Do branky se po delší pauze postavil David Gába a svou roli zvládl na jedničku. Proti teči Veselého zasáhnout asi nemohl, ale jinak pochytal řadu nebezpečných pokusů soupeře. A to i přesto, že vzhledem k poměru sil na ledě nebyl zrovna ve velké permanenci. „Tahle změna byla plánována dopředu. Chtěli jsme dát Petru Kváčovi oddych. Je to ale nastavené tak, že se gólmani nebudou střídat. Kvaky je jednička a bude chytat co nejvíce zápasů. Gábič však svou šanci také dostane,“ ujistil Rob.

Zápas nedohrál obránce Kučný a útočníci Prokeš s Heřmanem. „Kučný měl nastřelenou ruku, proto odstoupil. Prokeš s Heřmanem zůstali na střídačce, protože jsme chtěli hrát na tři pětky. Tam to bylo z výkonnostních důvodů,“ vysvětlil.

Hosté měli v nohou úterní předehrávku se Vsetínem, kterou prohráli 3:6. „Vzhledem k tomu jsme také chtěli hrát více ze zabezpečené obrany, a ne tak aktivně, jak jsme zvyklí,“ vysvětloval litoměřický asistent trenéra Daniel Tvrzník. „Chtěl bych mužstvo pochválit, jak se oproti úternímu zápasu zvedlo. Hráli jsme organizovaně a dlouho jsme sahali po bodech. Přišli jsme o ně až v závěru. Byl to pro nás smutný konec, ale pro naše mladé mužstvo jsou to další zkušenosti, které je posouvají dál. Domácím gratuluji k vítězství,“ zhodnotil utkání hostující kouč.