V okolí lipenského jezera je v těchto slunečných dnech opravdu krásně. Třicetičlenná hokejová parta však nemá čas ani pomyšlení kochat se krásnými přírodními scenériemi. Trenérská dvojice Petr Rosol a Radek Bělohlav, kterou nově doplnil kondiční trenér František Bombic, totiž dává svým ovečkám pořádně do těla.

Oproti loňsku, kdy bylo chladno a celé soustředění hokejistům propršelo, si letos na počasí stěžovat rozhodně nemohou. „I loni jsme zvládli všechno, co jsme potřebovali. V tomto počasí je to ale pro kluky i pro nás příjemnější a hlavně se nikdo nezraní," zdůrazní sportovní ředitel klubu a asistent trenéra v jedné osobě Radek Bělohlav.

Každý den začíná v sedm hodin výběhem. Poté následuje snídaně a v 9.15 startuje dopolední tréninková fáze. Ta má posilovací charakter. Odpoledne je vyhrazené pro cyklistické výjezdy na Svatý Tomáš. „Využíváme přívozu, podle kterého si plánujeme odpolední program," upřesňuje Bělohlav.

Na kolech si hokejisté Svatého Tomáše skutečně užijí. „Většinou máme jenom výjezdy. Jednou absolvovali kluci jakoby delší etapu, ale ta se stejně točila kolem Svatého Tomáše a během čtyřiceti kilometrů ho museli zdolat čtyřikrát. Jinak jsou to výjezdy. Je to náročné, ale dá jim to hodně," zdůrazní asistent.

Na čtvrteční dopoledne naplánovali trenéři závěrečný hodně těžký trénink a odpoledne uzavřou soustředění fotbalovým duelem staří – mladí. V pátek ráno už pak vyrazí na kolech zase domů. „To nebude tak hrozné, protože se pojede z kopce," usměje se Bělohlav.
S přístupem hráčů jsou trenéři beze zbytku spokojeni. „Všichni poctivě makají, i když to bolí. Naštěstí mají k dispozici také kvalitní regeneraci. Bazén na vyplavání mohou využívat každý den večer," uvádí kouč.

S ubytováním a stravováním ve Wellness hotelu ve Frymburku je Motor maximálně spokojen. „Byli jsme spokojeni i loni i Jirky Dobeše v Pasečné. Tohle je ale zase něco jiného. Hotel využíváme maximálně, co to jde. A jeho vedení nám ve všem vychází vstříc," pochvaluje si.
Na Lipně mají trenéři k dispozici kompletní kádr. Včetně gólmana Gáby, jehož trápí zraněná achilovka. „Má svůj program. Hodně plave. Prakticky pořád je ve vodě. Má to tady zároveň jako léčebný pobyt," říká Bělohlav.

Útočníci Škoda a Pajič nejezdí na kole, jinak až na Gábu absolvují všichni kompletní program bez omezení. „Škoda s Pajičem to místo na kolech absolvují po svých," konstatuje Bělohlav.

Od pondělka s týmem trénuje také obránce z ruské KHL a českobudějovický patriot Filip Novák. „Přijel z Ruska a požádal nás, jestli by se k nám mohl připojit. Neměli jsme s tím problém," přikývne Bělohlav.

V žádném případě se ale prý nejedná o potencionální posilu, přestože zkušenému zadákovi vypršel kontrakt v Dynamu Moskva. „Pokud by chtěl, tak u nás má dveře otevřené. Ale ještě asi nenastal ten správný čas, aby se vrátil domů," míní Bělohlav a sám hráč jeho slova potvrzuje.

Novou posilou obranných řad Motoru naopak určitě bude Petr Kolman, jenž hrál proti Jihočechům v letošním play off za Benátky nad Jizerou a jinak je hráčem Liberce.

Podle Bělohlava by současný kádr měli doplnit jeden obránce a jeden útočník. Kuloární informace hovoří o tom, že jedním z beků, se kterým je klub v jednání, je zkušený Lukáš Zíb.

Po návratu ze soustředění bude mužstvo trénovat ještě tři týdny na suchu do konce června. Poté bude následovat třítýdenní dovolená a na led se půjde poprvé 20. července.

První přípravný zápas odehrají Jihočeši 30. července v Plzni, doma se představí 6. srpna proti Pardubicím. První liga startuje 9. září. „Zatím není daný pořad zápasů. Systém soutěže zůstal stejný. Novinkou jsou pouze dva desetidenní mezicykly v listopadu a prosinci. Po vzoru extraligy budeme mít krátkou přestávku, po kterou bude možné potrénovat. To je jediná změna," uzavírá Radek Bělohlav hokejovou pohlednici z Lipna.