„Udrželi jsme a doplnili mužstvo o další studenty, a byť jsme asi nejmenší univerzitou v lize, chceme mířit vysoko. I když prakticky všichni posilují. Úroveň soutěže strmě roste a všimly si toho i extraligové týmy. Někde se už mluví dokonce o farmě,“ říká trenér David Oulík, po loňské sezoně vyhlášený nejlepším koučem. V kádru má třeba nejlepšího útočníka ligy Tomáše Vochozku či Martina Koupala a Vladimíra Hanuse, studenty, kteří školnímu týmu dali nyní přednost před druholigovým IHC Písek.
Hráči Black Dogs loni šokovali třetím místem po základní části a mohli jen litovat, že koronavirová pandemie nedovolila hrát play off O Palachův pohár. Už v dubnu proto začala příprava na nový ročník, i když kvůli opatření proti šíření nemoci covid-19 se trénovalo ve dvou oddělených skupinách. Od srpna je pak tým na ledě. Součástí herní přípravy je i Tipsport UNI Cup, v němž Black Dogs vyřadil na úvod Akademiky Plzeň na zápasy 2:0 a postoupil do semifinále.
„Prestiž univerzitní ligy roste a těší nás, že jsme její součástí a můžeme v ní zastupovat město a jižní Čechy. Zájem o ní měly i další univerzitní kluby, nejen z Ústí a Pardubic, ale nesplnily kritéria,“ říká Jaromír Vrbka, kvestor VŠTE, která se podílí na chodu klubu a poskytuje mu zázemí. Oceňuje, že se podařilo nalézt společnou řeč s extraligovým Madeta Motor, jejímž výsledkem bude memorandům o spolupráci.
„Půjde o základ užší spolupráce a propojení nejen ve sportu, ale i třeba v marketingu a charitě. Podobnou dohodu nedávno uzavřel nejlepší univerzitní tým Engineers Prague s prvoligovou HC Slavií a chystají se na to i jinde. Junioři jsou prostě zajímavá hráčská kategorie,“ dodal Jaromír Vrbka.
Zpestřením sezony bude 5. listopadu městské vysokoškolské derby s Jihočeskou univerzitou. (zz)