Světový šampionát  cyklokrosařů v Táboře pomalu zdvihá adrenalin v krvi sportovních fanoušků. Pomalu, ale jistě.
Pojede se na vyhlášené trati, na které dokážou fanoušci vytvořit peklo.
Peklo pro ty, kterým nefandí, ale příjemné a velmi bouřlivé prostředí pro ty, kterým drží palce.
Do řad příznivců se určitě řadí také bývalý kapitán československé hokejové reprezentace Vladimír Caldr.
„Postupem doby mi trochu nezbývá čas," usmívá se vášnivý cyklista, muž, který v roli ředitele diriguje žáky a pedagogický sbor v českobudějovické Základní škole v Grünwaldově ulici.
Velkou část času nechává právě ve škole, další díl si „vezmou" mladí hokejisté přímo na ledě. „Trénuju mladší dorost, jsem asistentem trenéra,  proto mi na cyklistiku už moc času nezbývá," vysvětluje.
Pokud usedl ve všední den do sedla bicyklu, většinou spěchal do práce.
Do ředitelny.
Nejraději ale brouzdal po Šumavě. „Tu mám projetou celou," přikyvuje.
Mění se doba, za roky u sportu se proměnil i Vladimír Caldr. „Dřív jsem holdoval převážně silnici,  v posledních  deseti letech spíš jezdím právě na Šumavu."
Hokejista, jehož smysl pro kombinaci, ideální nahrávku, překvapivou střelu  a dokonalou bruslařskou techniku obdivovali fanoušci na všech zimních stadionech v tehdejším Československu, rád brouzdá na kole podél Schwarzenberského plavebního kanálu, vyráží na Bučinu. „To jsou terény přesně pro mě."
Až poprvé startér v Táboře vypustí dravce na trať MS, Vladimír Caldr bude u toho.
Když ne přímo jako divák ve sportovním areálu, tak určitě jako velký fanoušek u televize. „Málokdy si přímý přenos nechám utéct,"  přikyvuje. „Uteče mi také málo etap z Tour de France," dokumentuje svůj vztah k cyklistice.
„Díky našim televizím už dnes mají všichni možnost tyto akce sledovat, cyklistiku mám opravdu hodně rád, na mistrovství světa v Táboře se moc těším, doufám, že bilance po jeho skončení bude pro českou reprezentaci úspěšná," říká hokejista, který ve své sportovní kariéře vybojoval medaili na MS, z OH v Sarajevu si přivezl stříbro.
Bude - li v boji Zdeněk Štybar, tak je o největším favoritovi šampionátu předem jasno.    „Pokud opravdu bude na startu, bude to jenom dobře. Je to jedna z možností, kdy mohou fanoušci cyklistiky tyto borce vidět na vlastní oči,  v každém případě je hodně dobrá věc, že se v Táboře daří tak významnou akci uspořádat."
Vladimír Caldr si ve sportu troufl a ještě troufne určitě na spoustu věcí, ale do cyklokrosařské arény by se asi nepustil. „Je to hodně, ale opravdu hodně  tvrdý sport."