S asijským soupeřem se naši hokejoví veteráni střetli už v minulosti, i když to není zrovna hokejová země. „V současné covidové době je hrozně složité zorganizovat zápasy pro veteránský celek. Vždycky bývaly součástí nějakých oslav, ale teď každý zvažuje rizika a podobné akce se prakticky nekonají. Proto jsme byli rádi, když nás Izraelci oslovili, jestli by si nemohli zahrát proti našemu týmu,“ vysvětluje manažer české veteránské reprezentace Jan Rachota.

V neděli se Izraelci představí na jihu Čech, v úterý budou hrát v Pardubicích. „Je to spojené i se seminářem, který se uskuteční v rámci pomoci, rozvoje a popularizace hokeje v Izraeli a zvýšení edukace trenérů z této země,“ dodává.

Proti české veteránské reprezentaci se nepostaví v barvách soupeře klasický tým bývalých hráčů. „Mají povoleno několik mladších hokejistů. Bude to spíše výběr Izraele,“ informuje Rachota.

Český tým hlásí sestavu, jejíž základ tvoří bývalá velká jména jihočeského hokeje. V nominaci jsou brankáři Dušan Salfický a Marcel Kučera, obránci Kamil Ťoupal, Jaroslav Nedvěd, Martin Maškarinec, Filip Novák a současný trenér Motoru Jaroslav Modrý, útočníci František Mrázek, Pavel Brendl, Václav Král, Radek Ťoupal, Tomáš Kucharčík, Martin Hanzal, David Nedorost, Aleš Kotalík a Tomáš Vak.

David Štich
Mám pověst zlouna, nijak neskrývá vyhlášený tvrďák v barvách Motoru David Štich

„Právě kluci z Budějovic tvoří dlouhodobě základ veteránské reprezentace a spolupráce s Motorem funguje skvěle,“ oceňuje manažer. „Snažili jsme se tým složit vždycky hlavně z domácích končin. V Budějovicích i v Pardubicích,“ upřesňuje.

Vstupné na zápas činí 100 korun, majitelé permanentek Motoru mohou jít za polovic. Vstupenky na utkání neplatí na konkrétní místo, sektory v hale budou otevřeny dle naplněnosti. „V Budějovicích lidi na hokej vždycky chodili, tak věřím, že přijdou zase. Zvlášť, když se představí tolik domácích kluků,“ láká fanoušky Rachota.

Hrát se bude klasicky na třikrát dvacet minut, ale podle veteránských pravidel. To znamená, že je zakázána hra do těla a střelba příklepem. V případě faulu se nevylučuje, ale je nařízeno trestné střílení.