Domácí nadále trápí marodka. Mimo hru je kromě dlouhodobých marodů znovu také bek Růžička, útočník Pašek dostal trest na jeden zápas, takže se na soupisce objevil jako třináctý útočník starší dorostenec Doktor. Do branky se znovu od začátku postavil Gába.

Jihočeši začali trochu rozpačitě. Díky pozornému Gábovi přežili hned v úvodu dvě velké šance Knotka a Marosze. „Začali jsme skutečně trochu vlažněji, ale podržel nás Gábič v brance," konstatoval zraněný obránce Dan Růžička, jenž zápas sledoval z novinářské tribuny.

V 5. min. pak domácí sami uhodili ze své první kloudné akce zápasu. Přibyl zavezl kotouč do třetiny soupeře, přesně našel Vaniše, jenž si bekhendovou kličkou doslova vychutnal velezkušeného Trvaje.

O čtyři minuty později přišla druhá gólová radost. V první přesilovce Jihočechů kapitán Straka bekhendem předložil kotouč Robovi prakticky před poloprázdnou branku a ten už měl lehkou práci – 2:0. „Byly to nádherné góly. Hostím trochu vyhořela obrana. Zdá se mi, že Olomouc není ve stoprocentní kondici," všiml si Růžička.

Herman pak sice dorážkou po nenápadné akci snížil. „Byl to gól z ničeho. Kromě úplného začátku to byla v první třetině snad jediná akce hostí v našem pásku," uvedl zraněný obránce.

Jenže Motor šel tentokrát odhodlaně za prvním vítězstvím v soutěži a v další přesilovce znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl. Trvaje nachytal z velkého úhlu Švihálek. „Trvaj zaspal. Tohle musí chytat," konstatoval Růžička.

Hned po změně stran byl faulován Nouza a rozhodčí nařídili trestné střílení. Domácí kanonýr ho přetavil ve čtvrtý gól precizně provedenou bekhendovou kličkou.

Vyhráno však ještě nebylo. Gába při olomoucké přesilovce neudržel Kucharczykovu střelu a Marosz vrátil Hanáky do hry – 4:2. „Přestali jsme na chvilku hrát a hosté dali zase gól z ničeho," kroutil hlavou na tribuně Růžička.

O dvě minuty později bylo ještě hůř, když Gába nezkrotil Škůrkovu střelu a videorozhodčí po dlouhém bádání přiznal Olomouci třetí gól. Byl to ale poměrně sporný moment. „Myslím si, že puk ani videorozhodčí nemohl vidět, protože Gábič ho měl pod lapačkou. Jestlo byla celá lapačka za brankovou čárou, to musí posoudit skutečně jenom on," krčil Růžička rameny.

Hanáci byli v tu ránu na koni, z Gáby v brance jistota také najednou úplně nevyzařovala, takže domácí celek byl nakonec rád, že nejtěsnější vedení udržel do konce druhé části hry. „Ty dva góly nás docela složily. Přestávka přišla v pravý čas. Věřím, že se kluci v kabině srovnají, zlepšíme se a zápas vyhraje," věřil obránce Motoru před závěrečným dějstvím.

Na Růžičkova slova došlo, protože do třetí části hry vstoupili jeho spoluhráči maximálně koncentrovaně a soustředili se především na pozornou obranu. A jistotu znovu našel i Gába v brance.

Uklidňující pátý gól měl na hokejce po akci důrazného Kuchejdy Nouza, Trvaje však zblízka neprostřelil, což potvrdil i sudí u videa. Hosté z Olomouce však postupně začali utahovat šrouby a jejich tlak postupně sílil. Vlastní nedisciplinovaností se však hosté o ještě větší nápor připravili. Naštěstí pro Motor.

Závěr zápasu si však už domácí zkušeně pohlídali, soupeře vůbec k ničemu nepustili a navíc mohli přidat i pátý gól. Tomáš Nouza však dovezl puk do prázdné olomoucké branky až těsně po vypršení časového limitu.

Branky a nahrávky: 5. Vaniš (A. Přibyl, Rob), 9. Rob (Jos. Straka, Suchánek), 17. Švihálek (Pajič, Žovinec), 22. Nouza z tr. stř. – 12. Herman (Zuzin, Matai), 30. Marosz (Kucharczyk, Ondrušek), 32. Škůrek (Patera, R. Dlouhý). Vyloučení: 5:7, využití: 2:1. Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Charvát, Flegl. Diváci: 5838.
ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád – L. Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, A. Přibyl – Švec, Trummer, D. Boháč. Trenéři Rosol a Bělohlav.
Olomouc: Trvaj – Janáček, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Staněk – Buc, J. Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Zuzin, Herman, Matai – I. Rachůnek, Patera, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor ČB): „V první třetině se nám podařilo vytvořit tlak. Dostali jsme se do přesilovek, které jsme také dokázali využít. První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. Od toho se zápas také odvíjel. Ve druhé třetině jsme se toho trochu lekli a umožnili jsme soupeři vrátit se do zápasu. Ve třetí třetině jsme se ale vrátili k naší hře a utkání jsme zvládli. Jsme rádi za první vítězství."

Petr Fiala (Olomouc): „Domácí hráli s nasazením a kombinačně. My jsme naopak začali tak, jak se baráž hrát nemůže. Nedobruslovali jsme útoky soupeře a dělali jsme fauly, za které jsme byli potrestáni. Začali jsme hrát až za stavu 4:1. To už bylo pozdě."