Opakuje se to v posledních zápasech pořád dokola. Herně to ze strany Motoru není vůbec špatné, ale převahu nedokáže střelecky zužitkovat. „Je to pravda. Poslední utkání jsou si hodně podobná. Do soupeře bušíme, ale nejsme produktivní," přikývne trenér Radek Bělohlav. „Mrzí mě to, protože hráči by si zasloužili lepší výsledek," připustí.

Vedle zkušených hokejistů dostávají v dresu Motoru příležitost i nadějní mladíci. Jedním z nich byl Radek Prokeš, jenž v Ústí absolvoval svou prvoligovou premiéru. „Jeho start byl velkým pozitivem zápasu," chválí Bělohlav. „Odehrál velmi dobré utkání a patřil mezi naše nejlepší hráče. První třetinu ještě nehrál, aby se trochu rozkoukal. Od druhé části nastoupil a byl výborný," dodá.

Negativem je ale rozhodně mimořádně slabá produktivita. Jihočeši v deseti odehraných zápasech nastříleli pouhých patnáct gólů. To je nejméně ze všech účastníků první ligy. I poslední Most dal o čtyři branky více. „Musíme začít dávat góly z předbrankového. Asi tam nechodíme úplně správně, protože se k nám puky moc neodrážejí. Góly ale chybí. To je jasné," je si trenér vědom.

Neproměňování šancí se samozřejmě podepisuje i na psychice hráčů. „Ta šňůra zápasů s malým počtem vstřelených gólů nepříjemná je, to je fakt. Kluci trošku nervózní jsou. Ale na druhou stranu se nehroutí svět. Prohráli jsme po třech zápasech, ve kterých  jsme bodovali. Tým pořád ještě hledá svou tvář. A góly přijdou," ujistí.

S týmem se připravuje už i Luboš Rob junior, jenž letošní sezonu začal v Hradci Králové. „Luboš za nás může nastoupit až šestnáctého října. To je dané jeho smlouvou a nic se s tím nemůže udělat," vysvětluje Bělohlav. „Luboš teď odehrál výborné zápasy za juniorku. Je to mladý kluk, který nám může pomoci. Oproti loňsku je zase o rok zkušenější a je vidět, že na sobě pracoval i v Hradci. V pátek, v sobotu i v pondělí bude hrát opět za juniory a poté už bude moci nastoupit za nás. V juniorech tak alespoň znovu získá herní praxi, protože předtím odehrál poslední zápas za Hradec osmého září v Salcburku."

Luboš Rob by tak měl rozšířit enklávu mladých hráčů, která se prosazuje v prvoligovém týmu. „Vedle Luboše je to třeba právě Radek Prokeš, který hrál poprvé v Ústí. Máme ještě Emila Švece nebo Václava Paška, jenž odehrál dobrý zápas v Berouně. Mladíci vytvářejí konkurenci v týmu a všichni hráči tak musí bojovat o místo v sestavě, což je samozřejmě pozitivní," chválí kouč přínos mladých hráčů.
V obranných řadách je nyní hodně citelná absence zkušeného Jiřího Moravce, kterého opět vyřadilo ze hry zranění. „V Benátkách si obnovil zranění stehenního svalu. Předpokládáme ale, že v sobotu proti Boleslavi už by měl nastoupit," věří Bělohlav. „V defenzivě nám chybí nejen on, ale také David Pavlíček, který byl dlouhodobě nemocen a teď dohání fyzickou kondici."

V kádru nadále zůstává Roman Vráblík, který je jinak kmenovým hráčem hradeckého Mountfieldu. „Zatím zůstává u nás. V Hradci ho mají asi jenom jako nějakou zálohu, kdyby jim vypadlo více beků. Pro něj osobně je to problém, protože v Hradci si zařídil byt a tady nemá kde bydlet. Není to pro něj jednoduché a přemýšlí, jak to řešit. Ale zatím zůstává u nás. Víc to nemá cenu komentovat," tvrdí.
S hráči z Hradce na jihu Čech asi moc počítat nemohou. Bohumil Jank už odehrál čtyři zápasy v první lize v Havlíčkově Brodu, Michael Kolarz zase nastupuje v Havířově. „Bohouše napsali do Brodu a ani nám nezavolali.   To nemá cenu řešit," jen mávne rukou.

V sobotu čeká Motor největší favorit soutěže a aspirant na postup do extraligy Mladá Boleslav. Na jihu Čech  to bude svátek hokeje. „S Boleslaví jsme hráli v přípravě a vyučila nás v efektivitě. Tohle ale bude úplně jiný zápas. Evidentně se nám více daří proti silnějším týmům a hráči se určitě na takového soupeře vyhecují. Rozhodně se na takový duel těšíme," ujistí.