Hokejisté HC Vimperk bojují o účast v play off osmi nejlepších týmů Krajské ligy. "Z víkendových zápasů ptřebujeme tři body," burcoval hráče předseda vimperského hokeje Pavel Předota. Z prvního duelu se Soběslaví nemají žádný.

Na devátý Vimperk přijela druhá Soběslav, která má v posledních zápasech výbornu formu. Tu si přenesla i do tohoto duelu a po necelých třech minutách svítil na tabuli stav 0:3. Až pak se dostali ke slovu domácí, kdy snižoval hrající trenér Řehoř, který musel znovu naskočit na led. Nicméně favorit přidal v první třetině ještě dva góly a prakticky rozhodl. Ve druhé části vytáhl skóre až na hrozivých 1:7. Až v tu chvíli začali domácí stav upravovat, ale na lepší výsledek než 4:7 to nestačilo.

HC Vimperk - OLH Spartak Soběslav 4:7 (1:5, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Řehoř (Předota), 38. Šaršok (Samohejl, Sitter), 44. Šaršok (Suchánek, Řehoř), 44. Samohejl (Sitter, Řehoř) – 1. Žákovský (Šrubař, Hák), 3. Žákovský (Pánek, Tržil), 3. Macháček (Čížek, Píha), 12. Kučera (Šimák, Škoda), 17. Kučera (Šimák, Škoda), 36. Žákovský (Hák, Tržil), 37. Šrubař (Pánek, Čížek).
Soupiska HC Vimperk: J. Hembera (F. Lejsek) — O. Předota, J. Předota, J. Šaršok, L. Turek — M. Řehoř, R. Sitter, J. Sitter, F. Kotrba, B. Král, V. Korous, L. Holub, P. Novotný, M. Fedor, R. Suchánek, P. Samohejl.

V neděli čeká vimperské hokejisty řádné kolo a v derby přivítají HC Strakonice. Může dojít k pikandtní situaci. Trenér Vimperka Milan Řehoř musel již dvakrát naskočit na led a je tedy reálné, že v neděli naskočí proti týmu, ve kterém hrával a protihráče i trénoval.

Strakoničtí taktéž v pátek dohrávali odložený duel, a to v Hluboké nad Vltavou. Sice ani jednou v zápase neprohrávali, ale na těsnou výhru 3:2 se hodně natrápili. Vítězný gól dával až v poslední minutě utkání Šuhaj.

Hluboká nad Vltavou - HC Strakonice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Moudrý (Matys, Rákosník), 47. Zelenka (Maurenz) – 12. Tintěra (Cibuzar), 23. Hrubý (Dlouhý), 60. Šuhaj (Hrubý, Růžička).
Soupiska HC Strakonice: J. Myslivec (T. Vastl) — R. Tintěra, M. Zralý, M. Hrubý, F. Vaněček, J. Cibuzar, D. Papež — O. Dlouhý, T. Křenek, T. Růžička, J. Jiřinec, J. Koňařík, P. Hradský, T. Hollar, P. Šebesta, V. Menšík, A. Mikeš, A. Slavíček, J. Šuhaj, J. Švec.