Jihočeši neuspěli po sérii pěti vítězných zápasů v řadě a v tabulce klesli vinou horšího skóre na druhé místo za Přerov.

Klíčovým pro celý zápas byl začátek druhé třetiny. Tu první hosté prohráli 0:1, v úvodu druhé třikrát inkasovali a nepomohl už ani závěrečný finiš, který stačil jen na snížení na konečných 4:2.

Motor zase venku propásl začátek zápasu. Dokonce ve vlastním oslabení hostím ujel Pořízek a střelou mezi betony překonal Strmeně, který tentokrát dostal příležitost před Kváčou.

Pak přišel již zmíněný zkrat. Chroboček, Haas a Bambula vyhnali Strmeně z branky. „Když prohráváte v půlce zápasu 0:4, tak je to tristní. Takhle nechcete nastoupit do utkání proti týmu, který se pohybuje v horních patrech tabulky. Má nějaké ambice, hraje dobře a má spoustu mladých kluků, kteří se chtějí dostat výše a hrají s určitým přístupem,“ zlobil se trenér hostí Václav Prospal.

Motor sice svého soupeře jako již tradičně přestřílel, ale v koncovce se trápil. Obránce Pýcha nastřelil tyč, na výborného exbudějovického Bláhu v brance Havířova hosté dlouho nemohli najít recept.

Až čtyři minuty před koncem odčaroval Bláhovo kouzlo Doležal, krátce po něm i M. Novák, ale další změnu skóre nepřinesla ani power play hostí.

„Je s podivem, že jakmile vyjedeme kousek za Budějovice, tak naši nejlepší hráči nejsou schopni být těmi nejlepšími. Bez toho nemůžeme čekat vítězství. To nemění nic na tom, že Havířov vyhrál zaslouženě. S výkonem svého týmu nemůžu být spokojen,“ kroutil hlavou Prospal.

Branky a nahrávky: 2. Pořízek (Gřeš, Chroboček), 22. Chroboček (Gřeš, Pořízek), 22. Haas (Maruna), 25. Bambula (Gřeš, Bláha) – 56. Zd. Doležal (Bradley), 58. M. Novák (Pavlin, Gilbert). Vyloučení: 3:3, bez využití, v oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Dědek, Koziol – Konvička, Rožánek. Diváci: 1635.
ČEZ Motor: Strmeň (25. Kváča) – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Bradley, Šimánek – J. Doktor, Heřman, Čermák – Babka, Dančišin, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.