Český Krumlov – Vimperk 3:1 (0:1, 0:0, 3:0). Na ledě vedoucího celku byli hosté dvě třetiny lepším týmem a od 7. minuty vedli po brance Pavla Samohejla z přesilové hry. Vimperští mohli svoje vedení v průběhu druhé části navýšit, ale neproměněné vyložené šance je nakonec připravily o lepší výsledek. Domácí v úvodu třetí části vyrovnali na 1:1 a nerozhodný stav vydržel až do 57. minuty, v níž brankář Vimperka Podskalský vyjel za nahozeným kotoučem, který se však nečekaně odrazil od hrazení přímo před branku hostí a domácí útočník měl poté snadnou práci. Předtím, než se hosté stačili připravit na závěrečnou hru bez brankáře, přidal Krumlov ještě jednu trefu a zpečetil výsledek utkání na konečných 3:1 ve svůj prospěch.

„Lukáš Pícha si zaslouží pochvalu. Podržel nás hlavně při soupeřových přesilovkách. Ve druhé třetině jsme celé dvě minuty hráli ve třech při souběžném trestu Fučíka a Malovce. Dlouho jsme se trápili, až ve třetím dějství jsme podali očekávaný výkon," komentoval utkání asistent domácího trenéra Vilém Migl ml.

„Ve druhé třetině jsme si sami promarnili zápas. Nevyužili jsme nejméně pět tutovek. Za stavu 1:1 v úplném závěru jsme dostali nešťastný druhý gól. Brankář vyjel pro puk, ale ten se nečekaně odrazil od mantinelu před prázdnou klec," doplnil vimperský kouč Pavel Předota.

Vimperk – Soběslav 6:5 na nájezdy (2:1, 0:1, 3:3 – 1:0). V přímém souboji o postupovou osmičku pro play off potřebovali domácí nutně bodovat. Na svého soupeře na sedmé pozici ztráceli sedm bodů. Vimperští mohli do nedělního utkání nasadit čerstvou posilu Ervína Bindera, který přišel na hostování ze Strakonic. Domácí byli v první třetině lepším týmem a vypracovali si dvoubrankové vedení díky trefám Pauleho a Předoty. Hostům se však podařilo snížit několik vteřin před první přestávkou. Ve druhé části Soběslav srovnala s domácími krok a trefou z 27. minuty také skóre. Třetí třetina přinesla očekávané drama. Hosté se ve 47. minutě dostali poprvé v utkání do vedení, ale Vimperk třemi brankami (Binder, Tupý a Korous) v rozmezí čtyř minut otočil skóre na 5:3. Závěr zápasu však domácí takticky vůbec nezvládli a umožnili Soběslavi srovnat na 5:5. V následných samostatných nájezdech domácí vybojovali alespoň jeden bodík navíc. 

„Na výkonu se projevila netrénovanost i únava z dohrávky proti Krumlovu. Remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá, přálo nám větší štěstí v koncovce," řekl kouč vítězů Pavel Předota.

„Začali jsme ospale, ale zvedli se herně i bruslařsky. Kvůli vyloučením jsme dohrávali na dvě pětky, ale kluci jsou na tom dobře fyzicky a nesložili zbraně ani za stavu 3:5. Patří jim velký dík za bojovnost," uvedl Vlastimil Červenka ze střídačky poražených.