V čem se nejvíce lišil čtvrtý čtvrtfinálový zápas od třetího?
Stejně jako třetí zápas, i ten čtvrtý rozhodla druhá třetina. Jenže zatímco v sobotu jsme v ní soupeře předčili, teď byl lepší Havířov. Ve druhé třetině jsme nehráli tak, jak by se v play off mělo hrát. Prohráli jsme ji 1:3. První a třetí část hry jsme zvládli. Ve druhé jsme si ale asi mysleli, že to přijde samo. Tak to však nejde. Je třeba jít dál. Vedeme 3:1 a v úterý musíme sérii doma ukončit.

Měli jste více než dvojnásobný počet vyloučených než domácí. Hráli jste tak nečistě, nebo byly na vině i některé problematické výroky rozhodčích?
K tomu bych se nechtěl vyjadřovat. O rozhodčích vůbec nebudu mluvit.

V oslabení jste ale byli tak často, že to na průběh zápasu z vašeho pohledu negativní vliv mělo. S tím souhlasíte?
Tak to prostě bylo, i když je fakt, že vylučováni jsme byli skutečně hodně. Ale nic se neděje. Vedeme 3:1 a v úterý to musíme zvládnout.

Měli jste trochu horší pohyb než v sobotním duelu a z toho také vyplynuly i některé nedovolené zákroky?
Ve druhé třetině jsme opravdu nehráli dobře. To si musíme vyhodnotit, aby se to neopakovalo. V úterý chceme, aby byl konec.

Do Havířova jste jeli s cílem vybojovat alespoň jedno vítězství. Z tohoto pohledu můžete být spokojeni?
Samozřejmě jsme chtěli sérii ukončit nejrychleji, jak je to možné. Kdyby nám to vyšlo a vyhráli jsme 4:0, tak by to byla paráda. Ale ani stav 3:1 není špatný. Teď budeme hrát doma v Budějovicích a chceme Havířovu ukázat, že jsme lepší tým. A vyhrát.

Pomůže vám domácí prostředí, kde vás požene dopředu zaplněná Budvar aréna?
Samozřejmě se nám hraje v naší hale lépe než venku. Ale nikdy nevyhrajete dopředu jenom proto, že hrajete právě doma. Musíme šedesát minut makat, dát do zápasu všechno a na ledě odevzdat náš nejlepší výkon. Vložit do hry srdce. Potom se ukáže síla Motoru. Když tohle splníme, tak se výhra dostaví.