Vstup do každé soutěže je samozřejmě důležitý. To bezpochyby. Z tohoto pohledu pochopitelně porážka i nula v kolonce vstřelených gólů mrzí. Tentokrát šlo ale i o něco jiného. Budějovický hokej žije a pětaosmdesátiletá tradice tohoto sportu ve městě pokračuje. Na to dala rozhodně prvoligová premiéra razítko.

Atmosféra byla po celý zápas skutečně báječná. A to i přesto, že se skóre pro domácí celek nevyvíjelo příznivě. „Diváci byli fantastičtí. A nejen ti naši skalní z kotle. Za to jim patří velké poděkování," vzkazuje příznivcům klubu jeho generální manažer Stanislav Bednařík.

Na ledě měl Motor výraznou a místy skutečně až drtivou převahu. Ale skórovat nedokázal ani jednou. Soupeř vsadil na úpornou obranu a jeho nejlepším hráčem byl teprve devatenáctiletý gólman Daniel Dolejš. Ten podával skutečně mimořádný výkon a ne nadarmo se o jeho služby před sezonou zajímala i pražská Sparta.

Právě koncovka trápila Českobudějovické už v přípravě a doplatili na ni i v prvním mistrovském utkání sezony. „To je naše velká chyba. Měli jsme více než stoprocentní šance a ty je třeba proměňovat," zlobil se trenér Motoru Radek Bělohlav.

Klíčovým momentem zápasu byl úvod druhého dějství, kdy dali Rebelové dva rychlé góly a prakticky tím rozhodli o výsledku. „Oba góly padly po našich strašných chybách. Byla to nezodpovědnost hráčů i za vlastní výstroj. Pokud jdu na první střídání a nevím, jestli mám nabroušené brusle, tak je to prostě trestuhodná chyba. Při druhém gólu to byla znovu ležérnost od stejného hráče. To takhle nejde," zlobil se trenér Motoru Radek Bělohlav. „Takovéhle detaily rozhodují zápasy."

Rovněž hostující kouč Jiří Mička zmínil jako rozhodující pro zápas dva rychlé góly v úvodu druhé třetiny. „Tím jsme zápas nasměrovali na naši stranu. Budějovice pak tlačily, měly tam až dvěstěprocentní šance, ale nebylo jim přáno. Navíc nám výborně zachytal brankář Dolejš. Za tři body v Budějovicích jsme moc rádi."

Rebelové odjížděli z Budvar Arény maximálně spokojeni.  což potvrdil i trenér Mička. „Přijeli jsme hrát dobře do obrany a zopakovat výsledky i hru z posledních dvou přátelských zápasů, kdy jsme hráli dobře právě v defenzivě. Přežili jsme úvodní tlak domácích a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. To bylo pro  vývoj zápasu také důležité," uvedl.

Podle Bělohlava se na průběhu utkání projevil i menší počet odehraných přípravných duelů jeho týmu. „Někteří kluci hráli teprve svůj první nebo druhý zápas. Jsme rádi, že už sezona začala a můžeme se konfrontovat s prvoligovými soupeři. S touto soutěží se potkáváme nově, takže těžko odhadovat, jak se nám tam bude dařit," dodal.