Debakl z Jihlavy je odčiněn, ČEZ Motor doma v pohodě sestřelil Slavii

České Budějovice – Na pondělní debakl v Jihlavě (0:7) dali rychle zapomenout. Hokejisté ČEZ Motoru doslova deklasovali ve třetím kole první Chance ligy Slavii Praha 5:0. Další zápas odehrají v sobotu v Přerově.

12.9.2018

Zdeněk KutlákFoto: Deník/ Radka Doležalová

Těžká porážka na Vysočině nezůstala úplně bez odezvy. O místo v sestavě Jihočechů přišli útočníci Heřman s Přikrylem a nahradili je mladíci P. Novák a Dančišin.

Zapomínání na zpackanou Jihlavu začalo hodně zostra. Slávista Veselý vyrobil faul a Budvar aréna poprvé jásala po pouhých devětatřiceti vteřinách. Fillmanovu střelu obratně tečoval za Sochůrkova záda kapitán Kutlák.

Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve změnil směr Kutlákovy střely Čermák a krátce po něm se krásně k tyči trefil obránce Pavlin. Na ukazateli času svítila teprve sedmá minuta, když se Sochůrek pakoval ze slávistické klece a nahradil ho Polívka.

Ani on však neudržel čisté konto alespoň do konce úvodní třetiny. V jejím závěru ho zaskočil Endál, který skóroval i s pomocí slávistického beka.

„Máme výborný pohyb, tlačíme se do koncovky a snažíme se ze všeho střílet. Po zásluze nám tam napadaly i góly,“ chválil své spoluhráče zkušený útočník Martin Heřman, na kterého tentokrát místo v sestavě nezbylo. „Nemělo by se to takhle říkat, ale když vidím, jak naši kluci hrají, tak už je asi rozhodnuto,“ okomentoval vedení svého týmu 4:0 po úvodním dějství.

Po změně stran už to ale ze strany domácích nebylo ono. Doležal a mladíček P. Novák sice mohli přidat pátý gól, ale jinak Motor výrazně ubral a ke slovu se dostával také soupeř.

Strmeň v brance však byl pozorný a v jednom momentu doslova čaroval. Trenér Prospal nebyl vůbec spokojen a reagoval oddechovým časem. Jeho svěřence to však moc nevyburcovalo a nezvládli ani přesilovku pět na tři.

„Druhá třetina byla opakem té první. Nechali jsme soupeře hrát, dělali zbytečné chyby a pouštěli ho do šancí. Slavia měla jasně navrch a nebýt výborného Strmiče v brance, mohlo to být ještě drama,“ konstatoval po druhé třetině Heřman. „Ale věřím, že do třetí třetiny vstoupíme úplně jinak a zápas v pohodě dohrajeme,“ dodal.
V kabině Motoru byla po druhé třetině zřejmě pořádná bouřka, protože do té třetí nastoupilo mužstvo znovu s větším elánem.

Tvrdou ranou od modré se trefil obránce Plášil a bylo to už 5:0. Potom už se ale zápas spíše dohrával a Motor bojoval hlavně o čisté konto svého gólmana Strmeně, který chytal skutečně velmi dobře a první prvoligovou nulu v českobudějovickém dresu si rozhodně zasloužil.

Branky a nahrávky: 1. Kutlák (Fillman, M. Novák), 6. Čermák (Kutlák), 7. Pavlin, 19. Endál, 42. Plášil (Vydarený, Gilbert). Vyloučení: 6:6, využití: 1:0. Rozhodčí: Kopeček, Valenta – Kotlík, O. Doležal. Diváci: 5824.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Babka, J. Doktor, Čermák – P. Novák, Dančišin, Beránek – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Bradley, Šimánek. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "O celém utkání rozhodla první třetina. Měli jsme výborný nástup. Ve druhé a třetí části byly pasáže, kdy nás soupeř přebrusloval a přehrával. To by se nemělo stávat. V této fázi zápasu nám hodně pomohl Honza Strmeň v brance. První třetina byla z naší strany výborná, ty další dvě se nám tolik nepovedly."

Miloš Říha mladší (Slavia): "Soupeře jsme dostali do hry hned prvním špatným střídáním. První třetina z naší strany nebyla dobrá a rozhodla utkání. Potom jsme si vytvořili nějaké šance, ale když je nevyužijete, tak je těžké se zase dostat do zápasu."

Autor: Pavel Kortus

12.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 19 660 Kč Fyzioterapeuti s osvědčením Fyzioterapeut. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19660 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Domov seniorů mistra křišťana, Bavorská, č.p. 936, 383 01 Prachatice. Informace: Marcela Herbstová, +420 388 306 121. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 12 200 Kč Číšníci a servírky Pomocný číšník-servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pracovní doba od 9:00-21:00 hod. Provozovna Bistra, Strážný č.p. 17, 384 43 Strážný. Bližší informace poskytne DO THI HOA, tel.: 728 303 209, e-mail: PhamSiSon@seznam.cz, anebo osobně na adrese provozovny., Práce se bude vykonávat na adresách:, - EURO-ASIA RESTAURANT s.r.o. ,budova bez č. p. / č. ev. na pozemku st. parc. č. 13/1 v kat. území Silnice 384 43, Strážný, - EURO-ASIA RESTAURANT s.r.o.. - provozovna Bistro, Strážný č.p. 17, - EURO-ASIA RESTAURANT s.r.o, - Strážný č.p. 98, 384 43 Strážný. Pracoviště: Euro-asia restaurant s.r.o. - provozovna bistro, 384 43 Strážný. Informace: THI HOA DO, +420 728 303 209. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 14 900 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Zaměstnavatel případné zájemce zaučí, zajistí dopravu na pracoviště, vč. ubytování. Práce po celé ČR. Kontaktní osoba: p. Sura Jan a Hůrský Ivan, tel.: 388 323 593, +420 724 082 552, e-mail: sura@sura-co.cz. Pracoviště: Sura & co s.r.o., 384 03 Ktiš. Informace: Jan Sura, +420 724 082 552. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 25 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví stavební mistr. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce v rámci ČR., Mzda podle praxe ve stavební činnosti a premie., Možnost poskytnutí zálohy na mzdy., Zaměstnavatel zajišťuje dopravu a ubytování., První kontakt nutno předem domluvit se zaměstnavatelem., Bližší podrobnosti podá pan Reindl Pavel na č.tel. 604 296 700, e-mail: pavel.reindl@seznam.cz. Pracoviště: Arep servis s.r.o. - pracoviště netolice, Na Horánku, č.p. 699, 384 11 Netolice. Informace: Pavel Reindl, +420 604 296 700.

ČEZ Motor se vyhoupl do čela Chance ligy, čeká ho šlágr s Jágrovým Kladnem

České Budějovice - Splnili povinnost, na ledě posledního celku tabulky Kadaně zvítězili 4:1 a díky této výhře se hokejisté ČEZ Motoru vyhoupli do čela první Chance ligy. Ve středu je čeká hodně sledovaný šlágr s dalším aspirantem na postup Kladnem, v jehož dresu není vyloučen ani start legendárního Jaromíra Jágra. Začátek atraktivního zápasu je v 17.30.

Hokejisté pomohli charitativním darem

Vimperk - Na zimním stadionu ve Vimperku konala krásná akce. Byla nejen krásná na pohled, ale krásný byl hlavně její charitativní záměr.

V derby měl favorit vrch, body se ale dělily

Tábor - Nedělní druholigové derby mezi fotbalisty Táborska a Dynama (1:1) mělo vše, co by si fanoušci mohli přát: řadu šancí a nesmlouvavých osobních soubojů, napětí až do posledních vteřin na hřišti, na obou střídačkách i v hledišti.

Pohodová výhra Motoru v Kadani

Kadaň - Dnešní utkání 7. kola Chance ligy mezi hokejisty Kadaně a Českých Budějovic ještě ani pořádně nezačalo a Motor už prohrával.