Zatímco domácí nehráli už prakticky o nic, hosté potřebovali nutně získat alespoň bod, který by pro ně znamenal prvoligovou jistotu i pro příští sezonu. Od toho se také odvíjel opatrnější úvod zápasu. V 6. min. přinesl větší klid na českobudějovické hokejky vedoucí gól Kuchejdy, jenž v přesilovce pohotově dorazil do sítě Boháčovu střelu.

Hosté si poté vynutili tlak, na Strmeně v brance Kadaně šla jedna střela za druhou, ale skóre nenarůstalo. V závěru třetiny se ale osmělili i domácí. Gólem však neskončilo sólo Tona a Jak. Novák nastřelil z otočky pouze tyč.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Šancí na straně aktivnějších hostí přibývalo, ale nadále se čekalo na druhý gól. „Byla škoda, že jsme ve druhé třetině nedali pojišťovací branku, protože jsme v této fázi zápasu soupeře jasně přestříleli," posteskl si trenér Motoru Petr Rosol.

Druhý gól přišel až necelou minutu před druhou sirénou. Bylo to znovu v přesilovce a opět dorážkou ho zaznamenal muž zápasu David Kuchejda.

Jenže vyhrálo ještě nebylo. Hned na začátku závěrečného dějství nastřelil Jak. Novák podruhé v utkání tyč a deset minut před koncem snížil šťastnou střelou Chlouba.

To ale bylo ze strany domácích vše a Motor už si životně důležité body bez větších potíží pohlídal. „Jsme rádi, že jsme vyhráli a zachránili se," konstatoval s úlevou v hlase Rosol. „Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli více šancí. Mohli jsme dát i více gólů než jeden."

Domácí trenér Miroslav Buchal ocenil výkon soupeře. „Budějovice hrály výborně, bojovaly," uznal. K výkonu svých svěřenců však měl výhrady. „Mysleli jsme si, že bychom mohli utkání odehrát v klidu. Nakonec to ale z naší strany bylo trošičku nervózní, i když jsme nepochopili proč. Utkání jsme ale odbojovali a ostudu jsme neudělali," zhodnotil průběh zápasu.

Branky a nahrávky: 51. Chlouba – 6. Kuchejda (Boháč, Novák), 40. Kuchejda (Boháč, Chmelíř).
Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Rozhodčí: Schmejkal – Beneš, Krátký. Diváci: 200.
ČEZ Motor: Halmoši – Jan Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, D. Růžička, Platil – Kuchejda, Pajič, Dan. Boháč – Skuhravý, Rob, R. Pšurný – Šperger, Přibyl, Ferebauer – Bárta, Šachl, Ondřej. Trenéři Rosol a Bělohlav.