Minulý velikonoční víkend zvládli Jihočeši báječně. Vytěžili z něj plný počet šesti bodů za výhry s Olomoucí a v Praze na Slavii. Jenže v úterý přišel naprostý propadák v Olomouci, kde Motor po hodně špatném výkonu prohrál 0:3 a vrátil se na poslední místo barážové tabulky.

Po dvou výborných výkonech byl ten v Olomouci skutečně krutým zklamáním. „Neudrželi jsme výkonnost a nasazení z předcházejících zápasů," přikyvuje i trenér Petr Rosol. „Olomouc byla pod obrovským tlakem, protože už nutně potřebovala vyhrát. Nastoupila v kompletním složení, do sestavy se jí vrátili Majeský, Skrbek i Pekr. Kvalita tam byla. Vlítli na nás, hráli agresivně a k ničemu nás nepustili. My jsme ale opravdu nepodali dobrý výkon," připouští trenér.

Téměř dvě třetiny přesto hosté drželi bezbrankový stav. Inkasovali až dva slepené góly v poslední minutě druhého dějství. „S těmito týmy nemůžeme hrát hokej nahoru dolů. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany, hrát dobře střední pásmo a čekat na nějaké kontry nebo přesilovky. V Olomouci jsme ale nebyli vůbec na puku, takže na nás nemohly být ani fauly a přesilovky jsme za celý zápas hráli dvě. To je strašně málo," uznává kouč. „Přesto jsme to dlouho drželi, ale dva góly na konci druhé třetiny rozhodly."

Pro další vývoj baráže z pohledu Jihočechů je nadcházející víkend naprosto klíčový. „To v každém případě. Momentálně se díváme na zápas se Slavií, který musíme vyhrát, abychom se udrželi ve hře," má Rosol jasno.

Slavia ale také není v jednoduché situaci a nutně potřebuje bodovat. „Slavia přijede kompletní. Uzdravili se jí i Bednář a Stránský. Bude to těžké," je si vědom.

V neděli na Slavii Motor vyhrál po velmi dobré výkonu. To by mohla být psychická výhoda. „To by skutečně mohlo být naše plus. Navíc teď Slavia doma dvakrát prohrála, takže psychicky na tom asi nebude nějak extra. Potřebovali bychom dát rychlý gól. To by byl pro nás ideální scénář."