HC Vimperk - HC Strakonice 3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Derby začalo pro domácí šokem, po vyhraném úvodní buly vyrobila obrana hrubou chybu při rozehrání akce, puku se zmocnil hostující Růžička, který v 7. vteřině(!) dostal svůj tým do vedení. Naštěstí rychlá branka v domácí síti s týmem neotřásla, naopak jako by jej nabudila ke kvalitnímu výkonu. Ve 4. minutě zachytila dvojice Janda – Slabý rozehrávku hostí ve středním pásmu a v přečíslení proti jednomu obránci vzal na sebe zodpovědnost Slabý, který střelou do horního rohu branky srovnal skóre. Poté svoji velkou šanci neproměnil Vinš. V 16. minutě hráli Vimperští dvojnásobnou přesilovou hru, ale bez gólového efektu.

V úvodu druhého dějství svůj samostatný nájezd neproměnil hostující Kadlec. Ve 28. minutě dostal domácí do vedení Lang, když zužitkoval přihrávku zpoza branky od Vinše. Tuto část utkání zcela ovládli domácí, ale šance Ženíška, Jandy a Haila branku nepřinesly. Ke konci třetiny se hra vyrovnala, hrálo se ve velkém tempu a šance se rodily před Podskalským i Myslivcem. Asi nejblíže ke vstřelení branky měl hostující Růžička, který jel od poloviny hřiště sám na Podskalského, ale ten ho vychytal. V závěru třetiny byl na 5 minut a do konce utkání vyloučen strakonický Škoda za faul na Vinše, který se jen těžko zvedal z ledu.

Třetí třetina začala přesilovou hrou pět na tři v podání domácích, ale svoji šanci neproměnil Horejš. Stejnou přesilovou hru si poté vyzkoušeli i hosté, též bez gólového zápisu. Ve 44. minutě zavezl puk do třetiny domácích nejlepší hráč Strakonic Šťastný a po pěkné kombinaci celého útoku vyrovnal Kadlec na 2:2. Od této branky převzali otěže utkání do svých rukou Strakoničtí, lépe bruslili a tím se dostávali do šancí, které však s přehledem likvidoval domácí gólman Podskalský. Největší šanci na rozhodnutí utkání ve prospěch domácích měl J. Předota, ale jeho tvrdá rána branku netrefila. Závěr utkání byl hektický, ale branka již nepadla, a tak ke slovu opět přišly samostatné nájezdy, letos v podání Vimperka již poosmé!
Za domácí proměnili specialisté na nájezdy Slabý a Voldřich. Jelikož Strakoničtí Binder a Pitel neuspěli, tak bod navíc zůstal ve Vimperku. Utkání se hrálo v pěkné hokejové atmosféře, kterou vytvářeli jak domácí, tak i slušní strakoničtí bubeníci.

Sestava Vimperka: Podskalský (Grulich) – J. Předota, Voldřich, O. Předota, Horejš, Vávra, Sitter (Gabauer, Coufal) – Pešl, Vinš, Lang, Ženíšek, Janda, Slabý, Paule, Král, Hail.

Karel Novotný