Díky třem bodům jsou Jihočeši opět ve hře o postup do extraligy. Po polovině prolínací soutěže ztrácejí na vedoucí Jihlavu tři a na druhé Pardubice dva body. Do druhé poloviny vstoupí už v úterý v Pardubicích (18), doma budou v pátek hostit Karlovy Vary (17.30).

V Karlových Varech jste byli už od soboty, přesto jste začátek zápasu propásli a inkasovali hned v první minutě.
Nemyslím si, že bychom propásli začátek. Dostali jsme se hned po úvodním vhazování do tlaku, ale okamžitě z protiútoku jsme inkasovali gól. To by se samozřejmě nemělo stávat. Ale chtěli jsme soupeře zatlačit hned od první minuty. Bohužel jsme dostali gól. Náš tým však prokázal srdce a vybojovali jsme vítězství. Jsme maximálně spokojeni.

Rychle inkasovaná branka s vámi malinko zamávala a nějakých deset minut trvalo, než jste se zase srovnali?
Pro nás je možná lepší, když prohráváme (smích). Jakmile vedeme, tak pak většinou přestaneme hrát a náskok ztratíme. Asi pro nás bylo fakt lepší, že jsme prohrávali. Otočili jsme to a máme tři body.

Pomohli vám domácí řadou dost zbytečných vyloučení?
Samozřejmě to pomohlo. Na druhou stranu se někteří hráči skoro nedostanou do hry, když se hrají přesilovky. Pak je pro ně těžké udržet se v tempu. V početní výhodě jsme dali dvě branky. To je dobré. Do Varů jsme jeli vyhrát, což se nám podařilo. Snad jsme alespoň trochu napravili poslední zápasy, které se nám tolik nepovedly. Bodů jsme měli mít každopádně víc.


Na první gól jste nahrával Roku Pajičovi, který zůstal prakticky sám před brankou. Byl to nacvičený přesilovkový manévr?
Několik variant pro přesilovky máme. Myslím, že jsme trošku hokejisté a umíme zaimprovizovat. Úplně všechno se nedá nacvičit. Pokud je v tom také něco nečekaného, tak je to vždycky lepší.

Druhý gól jste dal sám, když jste se svou střelou trefil krásně do horního růžku.
Povedla se, že jo? (smích). Filip Novák mi to krásně dal. Snažili jsme se hrát každou přesilovku trochu jinak, abychom soupeře zmátli. Vyplavala na mě přihrávka mezi kruhy a trefil jsem to. Chce to i malinko štěstí, ale byl jsem za ten gól strašně rád.

Ve druhé třetině jste extraligového soupeře přehrávali. Byla to vaše nejlepší pasáž v utkání?
Určitě. Jeli jsme na zápas už o den dopředu a byli jsme odhodlaní, že musíme vyhrát. Udělali jsme maximum, abychom to splnili. Každý se na utkání soustředil. Byl to týmový výkon, kterému nechybělo srdce. To rozhodlo. Vary ho utkání nedaly.

Ve třetí třetině jste se opět hodně zatáhli do obrany, což už se vám v předcházejících zápasech několikrát vymstilo. Nechtěli jste hrát přece jen o něco aktivněji?
Nemyslím si. Řekl bych, že jsme hru kontrolovali. Stáhli jsme sestavu na tři lajny a trošku jsme se zatáhli. Změnili jsme systém hry a chtěli jsme, aby do nás domácí jezdili do plných. Nechtěli jsme hlavně někde propadnout, aby nás to zase nestálo body. Vítězství jsme si pohlídali.


Čtyřikrát v řadě jste předtím prohráli. Uvědomovali jste si dobře vážnost situace?
Samozřejmě. Bylo to nepříjemné. A mrzelo to tím více, že nás v žádném utkání ani jeden ze soupeřů nějak výrazně nepřehrál. Bohužel jsme doplatili na naše výpadky. Dvakrát nám utekla druhá třetina, což nás stálo body. To byla škoda.

Teď jste ale naprosto reálně zpátky ve hře o postup. Souhlasíte?
Rozhodně. Už když jsme jeli na zápas, tak jsem klukům říkal, že je to stále otevřené a baráž je nevyzpytatelná. Navíc my můžeme mít čistou hlavu, protože chceme jít zezdola nahoru. V těžší pozici jsou extraligové kluby a jsou pod obrovským tlakem. Tlak cítíme i my. Pochopitelně. Psychicky jsme na tom ale lépe, protože celou sezonu vyhráváme. Je obrovská škoda posledních tří nevydařených zápasů. To nás mrzí. Výhra ve Varech je ale strašně důležitá a podobně chceme hrát i v Pardubicích.

Není trošku nepříjemnost aktuální los baráže, který vás po utkání v Karlových Varech posílá hned v úterý do Pardubic?
Nemyslím si. Naopak je podle mého dobře, že hrajeme zase venku. Možná se to zdá jenom mně, ale na ledě soupeřů hrajeme o něco lépe než doma. Nevím, čím to je. Možná jsme doma trochu zakřiknutí a náš výkon ovlivňuje větší nervozita u některých hráčů. Bavíme se o tom v kabině, ale nepřišli jsme na to, v čem to je. Každopádně se nám venku daří lépe.

Nejste to jenom vy. V baráži se kromě Jihlavy daří i Pardubicím a Karlovým Varům lépe venku než doma.
Je to tak. Baráž je strašně vyrovnaná. Jsme pořád ve hře a bude to boj až do posledního zápasu. Je škoda každého bodu, protože na konci se bude každý bodík počítat.