V posledním kole základní části druhé hokejové ligy zářil v utkání mezi Táborem a Bílinou domácí kapitán Jakub Matušík. Nastřílel čtyři góly, k tomu přidal tři asistence.

Podle klubového ceníku zaplatí za hattrick tři sta korun. Za gól navíc přidá ještě stovku. Pokud by hattrick odmítl, moc by si nepomohl. Zaplatil by dvě stě korun. Jakub Matušík byl rovněž autorem desáté branky, a to ho bude stát basu piv.
Po zápase kapitán Kohoutů ochotně poskytl Deníku rozhovor. Jenomže až nahlédne do ceníku, úsměv mu možná zmrzne na tváři. Rozhovor do médií stojí 70 Kč.

Vydařený zápas vás vyjde pěkně draho. Už jste si se spoluhráči po sobotním zápase za vaše peníze užili?
Zatím jsem to nezaplatil, ale určitě mě to čeká. Bohužel, není to levná záležitost (úsměv).

V duelu proti Bílině už o nic nešlo. Zejména v první třetině se ale na ledě pořádně jiskřilo…
Bylo to vyhrocené jen kvůli tomu, že jejich hráč zcela nesmyslně fauloval našeho Seidla. Jinak ten zápas proběhl v klidu.

Nebylo to zbytečné?
Určitě ano. Bílina i my už jsme měli své jisté. My jsme si chtěli jenom dobře zahrát a dát nějaké góly.

Hrubý faul bílinského hráče následoval bezprostředně po oddechovém čase za stavu 3:0 pro vás. Otázka by měla směřovat spíše směrem k hostující střídačce, ale nemohl jít z jejich strany o taktický záměr?
Je možné, že chtěli něco změnit. Pokud by pokračovali, jak začali, asi by těch gólů dostali v první třetině ještě víc. I nás by jistě štvalo, kdybychom prohrávali. Také bychom se s tím pokusili něco udělat. Musí to však být v mezích slušnosti.

Bílinu to ale příliš nenakoplo. Váš brankostroj pokračoval dál a zastavil se až na dvanácti gólech…
Soupeř nám to popravdě řečeno trochu ulehčil. Kdyby potřeboval uhrát nějaké body, jistě by k tomu přistoupil jinak.

Nyní máte základní část za sebou. Znamená to pro vás úlevu?
Ani ne. Vždyť teprve nyní nám vlastně začíná sezona. Je fajn, že jsme skončili v základní části druzí. Ale jestli sezona byla úspěšná, ukáže až play off.

Váš čtvrtfinálový soupeř vzejde z kvalifikace čtyř mužstev, které si zahrají o dvě postupová místa. Na koho byste si přáli narazit?
Ono není moc z čeho si vybírat. Nyní to vypadá na Havlíčkův Brod, se kterým jsme hráli těžké zápasy. Těžké by to bylo určitě i se Žďárem, který též připadá v úvahu. Já osobně bych si přál hrát s Pískem. Bylo by to derby a přišlo by hodně lidí. Je to však nepravděpodobná varianta.

Kam až chcete dojít?
Co nejdál.

Když vezmete loňský kádr a porovnáte ho s tím současným. Který má větší ambice?
Těžko se to porovnává. Řekl bych však, že letos jsme o fous silnější, než tomu bylo vloni. Minimálně o kluky, kteří k nám před sezonou přišli. Mám na mysli Marka Vaniše či Adama Přibyla. Od té doby, co hrajeme druhou ligu, máme poprvé více než šest beků. V tom vidím hlavní posun. Kádr je tak zase vyrovnanější.

Ve středu vás čeká přátelský zápas s Duklou Jihlava. Co od tohoto duelu očekáváte?
Očekáváme dobrou přípravu s kvalitním soupeřem. Na to se těšíme, protože desetidenní pauza bez hraní zápasů je dlouhá. Hrát je lepší, než jen trénovat.

Letos opět patříte, stejně jako každý rok, mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Momentálně jste druhý. Jak těžké je udržet si každou sezonu takovou střeleckou formu?
Zrovna jsme se o tom minulý týden bavili s Honzou Boháčem a shodli jsme se, že soutěž se neustále zrychluje. Liga je stále kvalitnější a určitě je těžší se prosadit.

Vloni jste to dotáhli až do kvalifikace o první ligu, kde jste si zahráli s Přerovem a Sokolovem. Mapujete si již možné soupeře ve skupině Východ pro případnou kvalifikaci?
Já skoro vůbec. Vím akorát, že dobře našlápnuto tam má Frýdek, který by si mohl zahrát finále se Vsetínem. Jinak to moc nesleduji.