Návrat do nejvyšší soutěže. To je opět hlavní motto letošní sezony, které klub deklaroval na předsezónní tiskové konferenci v prostorách jednoho z jeho největších partnerů Madety. „Chtěli bychom ho docílit aktivním, agresivním a atraktivním hokejem. A chceme, aby tak hrály všechny týmy našeho klubu,“ říká k cílům pro sezonu prezident klubu Roman Turek. „Dále bychom chtěli co nejvíce zapojovat mladé hráče do prvního týmu, což se v přípravě pod vedením nových trenérů dařilo,“ připomíná nástup nové trenérské dvojice Václav Prospal – Aleš Totter.

Právě Václav Prospal si je dobře vědom, že před ním stojí jasný cíl. „Ten cíl je tady ale daný už několik let. Výměna trenérů na tom nemohla nic změnit. Jsem spokojený s tím, jaký máme kádr, i jak kluci v tréninku pracují,“ zdůrazní trenér.

Kádr mužstva doznal výrazných změn. Odešla řada opor na čele s Václavem Nedorostem, Petrem Vampolou, Filipem Novákem nebo Romanem Vráblíkem. Přišli naopak třeba Jiří Šimánek, Lukáš Endál nebo dvojice Kanaďanů Cody Bradley s Davidem Gilbertem.

Zatímco po sportovní stránce skončila minulá sezona po vyřazení v semifinále play off s Kladnem neúspěšně, z ekonomického pohledu to zdaleka tak špatné nebylo. „Uplynulou sezonu jsme zakončili se ziskem tři a půl milionu korun,“ pochvaluje si generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

S přebytkem hospodařila i mládežnická složka, která vykázala zisk 1,25 milionu korun. „Tyto peníze budou investovány do materiálního dovybavení,“ doplnil Bednařík.

Klubový rozpočet pro příští sezonu by měl být zhruba na stejné výši jako loni, tedy 55 milionů korun. „Může ale jít ještě nahoru. Máme totiž od některých sponzorů slíbené peníze až na základě splnění výkonnostních cílů,“ vysvětluje manažer. Rozpočet mládeže je 20 milionů korun. „Zhruba z osmdesáti procent ho pokrývají město České Budějovice a Jihočeský kraj,“ doplní.

Přes nepovedenou minulou sezonu zájem fanoušků o hokej neupadá. Naopak. „Loni jsme měli touto dobou prodaných a vydaných permanentek 4150, letos je to 4500. S tím jsme samozřejmě spokojeni,“ libuje si Bednařík.

Otazník se vznáší nad pořádáním dalšího ročníku hudebního festivalu Motorfest. „Pořádali jsme ho tři roky. Letošní ročník ale skončil finančně v minusu. Zvažujeme, jestli do toho půjdeme i příští rok. Mně osobně se tahle akce líbí. Měla by se na ní vydělat nějaká koruna a navíc se o nás ví i v době, kdy není hokejová sezona. Ale nesmí to končit špatně finančně. V nejbližší době se musíme rozhodnout, jestli do toho půjdeme znovu.“

Sestava mužstva ve středeční generálce proti Prostějovu nebude úplně taková, jaká by měla nastoupit v sobotu proti Benátkám. „Dva hráči s Prostějovem hrát nebudou, ale nastoupí až v sobotu v prvním mistrovském utkání. Důvody si nechám pro sebe, je to interní záležitost klubu,“ uvedl trenér Prospal.