Po pátečním nepříliš povedeném výkonu a porážce s Kladnem (3:5) tentokrát českobudějovický tým zabral a druhý celek tabulky udolal, přestože mu ze sestavy vypadli hned tři útočníci ze základní sestavy (Holec, Doležal a Abdul). Příležitost tak ve čtvrtém útoku dostali junioři Koláček a poprvé v kariéře také Masopust a Jaroslav Pouzar junior.

Dělba bodů po pětašedesáti odehraných minutách byla asi spravedlivým odrazem toho, co se na ledě dělo. Bod navíc si domácí celek připsal v samostatných nájezdech. „Byl to vyrovnaný zápas. Byli jsme lepší v jeho první části. Škoda, že jsme po našem vstřeleném gólu hned v následujícím střídání inkasovali a nepodrželi si vedení o chviličku déle. Ve druhé části byli lepší domácí. Vzhledem k průběhu zápasu můžeme být rádi, že si odvážíme alespoň bod. V nájezdech jsme sice dali jeden gól, ale domácí v nich byli šikovnější a zaslouženě vyhráli,“ uznal hradecký trenér Tomáš Martinec.

O spravedlnosti dělby bodů byl přesvědčený i domácí lodivod Jaroslav Modrý. „Bylo to vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Je škoda, že jsme nezískali tři body, ale jsme rádi i za výhru v nájezdech. Hradec má silné a velké hráče, výborný přechod do útoku. Utkání nás stálo hodně sil, ale kluci našli cestu, jak ho vyhrát,“ ocenil.

Před utkáním s Hradcem Motor pogratuloval k sedmdesátinám legendárnímu Jaroslavu Pouzarovi.
Jaroslavu Pouzarovi nadělil Motor k jubileu dva body za výhru po nájezdech

V nájezdech překvapil domácí kouč nasazením juniora Josefa Koláčka hned na první figuru. A mladík, který oblékl dres Motoru teprve podruhé, s přehledem proměnil. „Je to šikovný kluk. Jeden z našich starších hráčů na střídačce mi řekl, abych mu dal šanci. Tak jsem ho poslechl a povedlo se,“ usmál se Modrý.

Druhý zásah v rozstřelu přidal osvědčený exekutor Martin Hanzl, na straně hostí byl úspěšný pouze Jergl.

Na nájezdy ale nemuselo vůbec dojít. V prodloužení totiž domácí gólman Dominik Hrachovina, jenž jinak podal výborný výkon a byl po zásluze vyhlášen Mužem zápasu, podpořil útok tak vehementně, že po jeho rozehrávce zůstala branka zcela prázdná. Kevin Klíma ji však naštěstí netrefil. „Hrášek je ve hře s pukem agresivnější. Ale chceme to po něm, aby přinesl kreativitu a jiný aspekt do našeho hokeje. Někdy se podobné věci stanou, ale jsme rádi, že je plný energie a dodává týmu ten správný elán. Chyby někdy přijdou a v tomto momentu jsme měli kliku,“ připustil.

Kladenský Nicolas Hlava (v modrém) stíhá útočníka Motoru Lukáše Pecha.
Povedený začátek nestačil, Motor proti Kladnu neuhrál ani bod

V den sedmdesátých narozenin legendy jihočeského hokeje Jaroslava Pouzara dostal svou premiérovou šanci v extralize alespoň na několik střídání jeho syn Jaroslav junior. „Musíme dávat šanci našim odchovancům. Momentálně máme marodku a Jarda měl dobrou výkonnost v juniorce. Její zápasy sledujeme. Byl produktivní, pracuje a dělá malé věci, které ho potom zdobí. Blokuje střely, chodí na oslabení. Chceme tyto kluky odměnit, protože jsou součástí našeho klubu. Byl to pěkný dar k tátovým sedmdesátinám, ale ten kluk si to vybojoval. Jsme rádi, že ho máme v naší organizaci,“ vyjádřil se Modrý ke startu pokračovatele slavného jména.

Co ho ale naopak trápí, je špatná produktivita v přesilovkách. Jeho tým v posledních osmi zápasech využil jedinou. „Je to špatné a musíme se v tom zlepšit,“ přikývne trenér. „Málo střílíme a pořád bychom si někam nahrávali. Kdybychom naše přesilovky zjednodušili, tak budeme mnohem efektivnější. Vůbec si s nimi nepomůžeme,“ je si vědom.