Proti nepříjemnému soupeři vyrukovali domácí s Gábou v brance a bez kvarteta marodů Mucha (oproti původním předpokladům bude muset se zlomeným prstem ještě na operaci), Vráblík, Pýcha a Rob. Po jednozápasové pauze se naopak do sestavy vrátil kapitán Straka.

Motor měl doslova raketový vstup do utkání. Už po osmnácti vteřinách vystřelil od modré Kolmann a Pajič šikovně tečoval kotouč za Dvořákova záda.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Časomíra ukazovala 3:03, když Prokeš nadvakrát dopravil kotouč do branky Severočechů. To bylo příliš na gólmana Dvořáka, jenž zamířil na střídačku a jeho místo zaujal Čech.

Až potom o sobě dali vědět také hosté. Hejcmanův nájezd však zlikvidoval Gába a vychytal i velkou šanci téhož hráče v přesilovce.
Jenže Rosolův tým je v pohodě a brzy přidal třetí branku. Po střele Žovince, kterou Čech jen vyrazil, se z úhlu bekhendem trefil do odkryté klece trefil ve velké pohodě hrající Pajič.

V závěru prvního dějství odstoupil ze hry zraněný Heřman (s podezřením za zlomenou klíční kost ho čeká asi hodně dlouhá pauza…) a naskočil Guman.

Ve druhé třetině tempo hry o něco opadlo. Čtvrtý gól mohl přidat ze sóla Babka, ale vymyslel příliš složité řešení a Čecha nepřekonal.

Strakova jedovka zacinkala na tyčku kadaňské branky. Na druhé straně zapomněla domácí obrana na Hlavu, ale zaskvěl se pro změnu Gába v domácí kleci. Malinký kouzelník v brance Motoru měl pak i patřičný kus štěstí, když mu při střele Chrpy pomohla tyč.
Štěstěna ho ale opustila v závěru druhé třetiny, když ho v avizované výhodě překonal Vaněk a vrátil Kadaň do hry.

Jenže jakékoliv drama odmítl hned v úvodu třetího dějství kapitán Straka. Zamíchal kotoučem a s přehledem zvýšil už na 4:1.

Domácí byli opět na koni, a když mohl zápas ještě znovu zdramatizovat Kadlec, vytáhl Gába, jak on to umí, ze své mošničky jeden z neuvěřitelných zákroků. Motor v závěru promarnil přesilovku pět na tři, ale to tentokrát až tolik nevadilo. V poslední minutě ještě snížil z trestného střílení Šťovíček na konečných 4:2.

Branky a nahrávky: 1. Pajič (Kolmann, Chovan), 4. Prokeš (Kříž), 13. Pajič (Žovinec), 41. Jos. Straka (Zíb) – 39. Vaněk (Šťovíček, Müller), 60. Šťovíček z trestného střílení. Vyloučení: 6:9, bez využití. Rozhodčí: Krob – Kreuzer, Šmika. Diváci: 4522.
ČEZ Motor: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, od 23. min. navíc Klinecký – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Žálčík, Babka, Kuchejda – Prokeš, Mikyska, Švihálek, od 18. min. navíc Guman. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Petr Rosol (Motor): „Výrazně nás podržel David Gába v brance. První třetinu jsme vyhráli 3:0, ale přitom jsme měli jenom sedm střel. Jakmile dáme nějaké góly, tak začneme zbytečně kombinovat a náš hokej nikam nevede. Naštěstí jsme byli dostatečně produktivní. Martin Heřman má zlomenou klíční kost a ve čtvrtek jde na operaci."

Jaroslav Beck (Kadaň): „Nechápu ze strany některých našich hráčů vstupy do třetin, kdy jsme nechali soupeři spoustu prostoru. Proti takovému týmu, jakým Budějovice jsou, je to nehoráznost a stálo nás to šanci se zápasem něco udělat, i když výsledek opticky nevypadá tak hrozně."