Naznačila špatný rozjezd zápasu už promarněná přesilovka pět na tři v jeho úvodu?
Z naší strany to bylo špatné od samotného začátku. Nejeli jsme na sto procent to, co máme hrát. Takhle to dopadlo.

Byl pro vás velkou překážkou první gólman Komety Brno Marek Čiliak, který se postavil do branky Třebíče a podal velmi dobrý výkon?
To si nemyslím. Nám je jedno, co stojí v brance soupeře za gólmana.

Ale chytal dobře. S tím souhlasíte?
My jsme hlavně moc vyložených šancí neměli. K utkání jsme přistoupili tak, že to asi půjde samo. To se nám samozřejmě vymstilo.

Naposledy jste prohráli v Jihlavě, takže k tomu ale nebyl žádný důvod.
No právě. Musíme jít zápas od zápasu. Teď jsme něco prohráli, takže je třeba to zastavit a nastartovat novou vítěznou šňůru.

S Třebíčí a Jihlavou máte v sezoně zápornou bilanci. Jsou to soupeři, kteří vám svým herním stylem nevyhovují?
Asi je to tak. Kdybychom věděli, čím to je, tak to hned zlepšíme. Musíme proti těmto celkům hrát svůj hokej. To je to hlavní.

O případný druhý bod jste přišli v prodloužení. Nepojali jste ho až zbytečně moc ofenzivně a soupeř vás z brejku potrestal?
Prodloužení ve třech už je malinko loterie. Je třeba tam zkusit udělat nějaké přečíslení. Nejde to jenom odbránit. Bod navíc by byl ale zlatý po tom, co jsme předváděli.

Bylo na ledě znát, že vám chybí šest útočníků ze základní sestavy?
Samozřejmě to je znát. Nemůžeme se na to však vymlouvat. Všichni musí podat stoprocentní výkon, abychom po zápase neřešili, kdo nám všechno chyběl.

Vnímáte, že se na vás druhá Jihlava dotáhla už na pouhé čtyři body?
Vůbec na to nehledíme. Neohlížíme se na ostatní soupeře. Musíme se soustředit na sebe a hrát náš hokej. Nekoukat doleva ani doprava.

Nyní jedete do Mostu a hostíte doma Kadaň, což jsou poslední dva celky tabulky. Je to ideální příležitost nastartovat vítěznou sérii, o které jste mluvil?
V žádném případě tyto soupeře nemůžeme podcenit. S Mostem hrajeme vždycky vyrovnané zápasy. Každopádně nás čekají dvě těžká utkání.