V domácí brance stál opět spolehlivý Strmeň, mimo hru zůstal znovu obránce Čáp a s ním útočníci Šimánek (po zranění už začal s tréninkem), Přikryl a rekonvalescent Pajič. Mladý bek V. Doktor bude se zraněným kolenem mimo hru bohužel delší dobu. Hosté přijeli i s trojicí exbudějovických útočníků Nouza, Prokeš a Žálčík.

Motor začal tradičním náporem, který vyústil ve vedoucí gól. V 5. min. rozpoutala domácí třetí řada před brankou Prostějova doslova peklo. Gólman Neužil v brance dělal, co mohl. Čermákovu dorážku ještě kryl, ale na střelu J. Doktora do odkryté branky už reagovat nemohl.

Hosté sice dokázali vyrovnat, když nekrytý kanonýr Nouza dokázal usměrnit kotouč pod horní tyčku Strmeňovy klece a zaznamenal svůj letošní premiérový gól.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/zlate-prekazky-terezy-babicke-a-tyc-karoliny-podlahove-20180922.html

Jenže Prospalova parta si vzala vedení zase zpět. V přesilovce prostřelil Neužila z kruhu Doležal. A do konce třetiny jásala Budvar aréně ještě jednou. Plášil vypracoval akci pro Bradleyho, který v koncovce prokázal své mimořádně šikovné ruce – 3:1. Navíc ještě těsně před první sirénou Doležal neproměnil trestné střílení.

„První gól na začátku zápasu nás nastartoval,“ všiml si mladý útočník Jakub Čížek, jenž sledoval zápas z novinářské tribuny. „Vyrovnání nás sice trochu srazilo, ale v přesilovce jsme naštěstí rychle získali vedení zpět. Přidali jsme i třetí gól a pak už jsme si to pohlídali. Byla to z naší strany dobrá třetina,“ chválil si.  

Začátek druhé třetiny narušili agresivní prostějovští fanoušci, kteří vyvolávali konflikty v hledišti a zklidnil je až zásah bezpečnostních složek. Na ledě bylo ale všechno v pořádku. Motor dominoval a v sérii přesilovek soupeře svíral jako v kleštích. Endál měl na hokejce čtvrtý gól, odkrytou branku však netrefil. Čermákova teč skončila jen na tyči. V polovině zápasu zalehl hostující Havlík kotouč v brankovišti, domácí jeli podruhé v utkání trestné střílení, ale ani Bradley Neužila nepřekonal.

Nápor Jihočechů ale přibrzdila zbytečná vyloučení a také kontaktní gól Jestřábů. Krátce před druhou sirénou našel opět Nouza skulinku nad ramenem klečícího Strmeně. Na střely na branku sice po druhé třetiny Motor vedl 34:11, ale na góly jen 3:2.   

„Je škoda, že jsme neodskočili na tříbrankový rozdíl. Šance jsme na to měli. Kdyby to bylo 4:1, tak už by mohlo být po zápase,“ konstatoval po skončení druhé třetiny Čížek. „Prostějov sice snížil na 3:2, ale přesto věřím, že zápas dotáhneme do vítězného konce.“

Slova mladého forvarda se ukázala jako prorocká. Krátce po začátku třetí třetiny totiž nenápadnou střelou zaskočil Neužila Čermák a bylo to 4:2. A to ještě mladíka Dančišina připravila a jeho premiérový prvoligový gól tyč.  

Jenže stačilo vyloučení Čermáka (už třetí v zápase) a Divíšek šťastným gólem opět dostal Jestřáby na dostřel. Definitivně mohli rozhodnout Bradley i Endál, ani jeden z nich však uklidňující pátý gól nedal. Závěr byl strhující, hosté hráli dvě minuty power play, ale Motor už si cenné tři body vzít nenechal.     

Branky a nahrávky: 5. J. Doktor (Čermák, Babka), 14. Zd. Doležal (Pavlin), 17. Bradley (Plášil), 42. Čermák (Babka) - 13. Nouza (Divíšek), 40. Nouza (Žálčík), 47. Divíšek (Nouza). Vyloučení: 5:6 (navíc host. Prokeš 10 min.), využití: 1:2. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Kreuzer, Šimán. Diváci: 5504.   

ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák - Zd. Doležal, Bradley, Heřman - Babka, J. Doktor, Čermák – P. Novák, Dančišin, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Věděli jsme, že soupeř ve středu prohrál derby s Přerovem a bude to chtít odčinit. Našim hráčům nemám prakticky co vytknout, snad jenom kromě lepší produktivity. Kdybychom dali góly na 5:1, tak by byl zápas asi klidnější. Prostějov má šikovné hráče a Nouza s Divíškem hosty vždycky dokázali vrátit do hry."

Jiří Vykoukal (Prostějov): "K výkonu našich hráčů nemám výhrady. Poctivě jsme zápas odjezdili. Nakonec se Budějovice v závěru strachovaly o vítězství. Chtěl bych se omluvit za chování našich fanoušků, kteří narušili průběh zápasu."