Hosté tentokrát nechali doma obránce Kachyňu s útočníkem Karabáčkem, v základní rotaci se poprvé objevil mladičký obránce Šedivý. Po jednozápasové pauze způsobené nemocí se naopak do sestavy vrátil zkušený obránce Šenkeřík.

Bílí Tygři začali hodně zhurta. Velkou šanci měl hned v úvodu Vlach, Hrachovina však zasáhl betonem včas. Balinskis už dával do prázdné branky, Pech však zatáhl za záchrannou brzdu v podobě faulu.

V oslabení ale ujel Tomeček, jeho střelu golfovým úderem Kváča vyrazil a dorážku nasměroval českobudějovický útočník jen do tyče. Jinak však v početní výhodě před brankou hostí doslova hořel led , Hrachovina kouzlil a měl i patřičný kus štěstí. Především Bulířova šance doslova volala po gólu.

Přesilovou hru si pak dvakrát zahrál i Motor, ale nebyl zdaleka tak nebezpečný jako soupeř. V závěru první třetiny vyrobil hrubici mladík Šedivý, Birner ho obral o kotouč, přes půl hřiště jel sám na Hrachovinu a své sólo neomylně zakončil – 1:0.

Poměr střel na branku byl po první třetině 22:8, takže stav 1:0 byl pro hosty ještě milosrdný.

Po změně stran Jihočeši přece jen přidali, přežili čtyřminutové vyloučení Doležala a dokonce sami zahrozili. Hanzl však v oslabení Kváču nepřelstil. Hosté se snažili, zvedli se, ale dopláceli na zbytečná vyloučení.

Liberec byl ale lepší. To je třeba objektivně uznat. A ve 33. min. už vedl o dva góly. Po bleskurychlé kombinační akci propálil Hrachovinu střelou z první Balinskis.

Jiskřičku naděje sice vykřesal pěkným švihem Šedivý a snížil na 2:1, ale pouhou vteřinu před druhou sirénou už to bylo zase o dva góly. V přesilovce se prosadil šťastnou dorážkou Vlach. Poměr střel na branku byl po dvou třetinách hrozivý 36:13…

Závěrečné dějství už na průběhu zápasu moc změnit nemohlo. Liberec si zkušeně hlídal své letošní premiérové tříbodové vítězství, a když byla možnost, tak ještě pozlobil Hrachovinu v brance soupeře. Hosté naopak přes veškerou snahu neměli sílu s výsledkem něco udělat.

Čtyři a půl minuty před koncem hosté zkusili power play. Ta ale trvala pouhých sedm vteřin a Frolík dal do prázdné branky na 4:1 Závěr, to byla katastrofa. Balinskis a Štibingr upravili na konečných 6:1…

Branky a nahrávky: 19. Birner, 33. Balinskis (Birner, Faško-Rudáš), 40. J. Vlach (Birner), 56. Frolík (Flynn, Vitásek), 59. Balinskis (Jelínek, Birner), 60. Štibingr (Faško-Rudáš, Bulíř) – 35. Šedivý (Dzierkals, M. Hanzl). Vyloučení: 9:9, využití: 1:0. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Kajínek. Diváci: 3283.

Liberec: Kváča – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, Jak. Dvořák, Derner, Rosandič – Faško-Rudáš, Bulíř, Birner – Frolí, Filippi, Flynn – Rychlovský, Najman, J. Vlach – Šír, P. Jelínek, Čederle. Trenéři Augusta, J. Kudrna a Jiruš.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, Šedivý, Šenkeřík – Zd. Doležal, M. Hanzl, Dzierkals – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Valský, Toman, Strnad – Vopelka, Koláček, Tomeček. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.