Co tato situace znamená pro českobudějovický klub? „Každopádně se jedná o jejich obrovský osobní úspěch a také dobrou vizitku pro náš klub," konstatuje generální manažer ČEZ Motoru Stanislav Bednařík.

Jak se může situace kolem obou brankářů vyvíjet dál, je momentálně jen těžké odhadnout. „Oba odcestovali na nováčkovské kempy, kde se budou snažit ukázat v tom nejlepším světle," usměje se Bednařík. „Také to ale může znamenat odchod dvou našich špičkových gólmanů. Nebo jednoho," dodá už s vážnou tváří.

Faktem zůstává, že oba mladí gólmani mají v českobudějovickém klubu platné smlouvy. „Bez našeho souhlasu tak mohou odejít pouze v případě, že podepíší smlouvu přímo s klubem NHL," zdůrazní Bednařík. Jak moc by mohla být právě tato varianta reálná, ale nechce předjímat. „Na to skutečně neumím odpovědět," jen pokrčí rameny.


Vedení Motoru situaci pochopitelně bedlivě sleduje. Mladí brankáři mohou chtít zůstat v zámoří i přesto, že by se neprosadili přímo do NHL. „Určitě nechceme přijít o oba dva. Z hlediska klubu by nebylo dobré, kdyby zmizeli v zámoří. Osobně jim to ale oběma přeji. Byl by to pro ně velký úspěch," tvrdí.

Pokud by krizový scénář skutečně nastal, mají na jihu Čech k dispozici Davida Gábu a Ondřeje Bláhu. „Oba mají podepsané smlouvy. Případně bychom museli začít hledat dalšího gólmana," uvádí manažer.

Nováčkovský kemp trvá týden. „Otázkou ale je, jak dlouho budou v zámoří trvat jednání o případných smlouvách. Musíme vyčkávat. Teď to není v našich rukou," připustí. „Udělali jsme maximum, abychom měli kvalitní gólmany. Mají velmi dobrou speciální přípravu pod vedením trenérů Hrubce a Turka. Uzavřeli jsme s nimi víceleté kontrakty. Co ale bude dá, to už skutečně není úplně v naší moci," potvrdí.


Zatím není úplně jasno také kolem příchodu avizovaného elitního centra. „Jednáme," odpoví lakonicky Bednařík. „Nemáme ani vyhraněnou národnost, o kterou bychom stáli. Nejraději bychom brali Čecha, je však pravděpodobnější, že přijde nějaký hráč ze zámoří."

S týmem se nadále připravují zkušení obránci vysoké jakosti Filip Novák a Zdeněk Kutlák. Nedá se vyloučit, že by oba kluboví odchovanci nakonec na jihu Čech zůstali. „Jednání volným tempem směřují k možné dohodě," zatím jen naznačuje Bednařík slibné resumé.

Pokračuje i testování dalšího zkušeného beka Petra Gřegořka. „Tady je ještě brzy na nějaké závěry," odmítne. Podobně jako v případě obránce Jáchyma a útočníka Prokeše. „Ti mají tryout do konce srpna," uzavírá Stanislav Bednařík aktuální pohlednici ze šatny hokejistů ČEZ Motoru.